Gwiazdy

Te polskie gwiazdy urodziły się za granicą: Szelągowska, Książkiewicz, Gabor... [GALERIA]

2024-03-02 13:07

Często wydaje się nam, że znane osobistości show-biznesu były z nami w Polsce od zawsze, jednakże fakty mogą nas zaskoczyć. Otóż niektóre polskie gwiazdy nie urodziły się w kraju nad Wisłą, natomiast mają zagraniczne korzenie, inne z kolei urodziły się za granicą, ponieważ ich rodzice w tym czasie mieszkali poza Polską, jeszcze inni przybyli do kraju, jako małe dzieci. Dla wielu może to być sporym zaskoczeniem.

A czy wiecie gdzie urodził się syn Magdy Gessler, Tadeusz Müller, czy też Weronika Marczuk, była żona Cezarego Pazury, a może Alicja Bachleda-Curuś, znana aktorka, która ostatecznie wybrała życie w Stanach Zjednoczonych? Te informacje mogą być niespodzianką dla wielu z nas. Uroda niektórych gwiazd lub nietypowe nazwiska oczywiście mogą, choć nie muszą zdradzać obcego pochodzenia, aczkolwiek ciekawym jest, gdzie urodziły się gwiazdy, które znamy z pierwszych stron gazet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polskie gwiazdy z zagranicznym pochodzeniem. Czyje korzenie sięgają najdalszych zakątków świata?

Facebook - Wywiad Roxie Smolasty - gra w pytania, quiz | ESKA

Mało osób wie, że Dorota Szelągowska, znana z programów telewizyjnych, urodziła się w jednym z arabskich krajów Afryki Północnej, skąd wyemigrowała z rodziną w 1981 roku, czyli wtedy, gdy Dorota miała zaledwie rok. Podobnie, Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior z 2019 roku, przyszła na świat u naszych zachodnich sąsiadów, co dla wielu fanów może być nieoczekiwanym faktem. Nie mniej zaskoczeniem może być pochodzenie Weroniki Książkiewicz. Aktorka jest córką choreografki i tancerki baletowej Beaty Książkiewicz oraz Fiodora Lewina, pochodzącego z Rosji, gdzie Weronika przyszła na świat. Te informacje i wiele innych mogą być niespodzianką dla wielu czytelników. Zajrzyjcie do naszej galerii, aby dowiedzieć się więcej.