Taylor Swift najlepiej zarabiającą gwiazdą muzyki na świecie! Ile zarobiła w tym roku?

2019-11-12 14:30 kp
Taylor Swift
Autor: Rex Features/East News

Taylor Swift to już oficjalnie nowa królowa muzyki pop! Wokalistka od lat jest na szczycie, podbijając serca milionów fanów kolejnymi płytami i gigantycznymi trasami koncertowymi. Jej praca przynosi efekty - również finansowe. W minionym roku Taylor Swift zarobiła więcej niż inne koleżanki z branży. Ile milionów trafiło na jej konto?

Dla większości fanów Taylor Swift to wciąż urocza dziewczyna z Pensylwanii, przeżywająca zawody miłosne i nigdy nie rozstająca się z gitarą. Tymczasem Tay to dziś prawie trzydziestoletnia kobieta, znająca swoją wartość i regularnie trafiająca do zestawień najbardziej wpływowych gwiazd na świecie. Kariera wokalistki trwa nieprzerwanie już od ponad dziesięciu lat i nie ma dziś chyba nikogo, kto nie znałby nazwiska Taylor Swift.

Muzyczne osiągnięcia Taylor Swift przekładają się oczywiście na stan jej konta. Kolejne trasy wokalistki biją rekordy popularności, a co za tym idzie, osiągają rekordowe zyski. Tay nie musi jednak dziś koncertować, by zarabiać rekordowe kwoty, o czym świadczy zestawienie najlepiej zarabiających artystek tego roku!

Taylor Swift najlepiej zarabiającą wokalistką

Taylor Swift znalazła się na szczycie zestawienia najlepiej zarabiających kobiet w świecie muzyki, stworzonego przez magazyn Forbes. Badanie obejmowało okres od czerwca 2018 roku do czerwca 2019 roku i nie pozostawia wątpliwości co do tego, kto rządzi obecnie w muzyce. Na pierwszym miejscu uplasowała się Taylor Swift z zarobkami rzędu 185 milionów dolarów i tym samym zdeklasowała swoje koleżanki z branży. Kto znalazł się na kolejnych miejscach? Oto pierwsza dziesiątka:

10. Shakira - 35 mln dolarów

9. Celine Dion - 37,5 mln dolarów

8. Lady Gaga - 39,5 mln dolarów

7. Jennifer Lopez - 43 mln dolarów

6. Ariana Grande - 48 mln dolarów

5. Pink - 57 mln dolarów

4. Katy Perry - 57,5 mln dolarów

3. Rihanna - 62 mln dolarów

2. Beyonce - 81 mln dolarów

1. Taylor Swift - 185 mln dolarów

Jesteście zaskoczeni?

NAJNOWSZE