Reedycja Fearless Taylor Swift już w sprzedaży! Gwiazda odzyskuje swoją muzykę

2021-04-09 8:16 kp
Taylor Swift
Autor: Everett Collection/East News

Zgodnie z zapowiedziami Taylor Swift wydała nową wersję albumu Fearless z 2008 roku. To pierwszy krążek, który wokalistka postanowiła nagrać od nowa po tym, jak prawa do jej katalogu muzycznego przejął Scooter Braun. Reedycja Fearless to nie tylko nowe wersje starych przebojów, ale i kilka nowych numerów. Taylor naprawdę zaczyna odzyskiwać swoje prawa!

Gdy w 2019 roku na mocy umowy z wytwórnią Big Machine Scooter Braun przejął prawa do wszystkich poprzednich płyt Taylor Swift, nie mógł się spodziewać, że gwiazda zdecyduje się na ten wyjątkowy i odważny krok. Gdy Tay zrozumiała, że nie ma żadnych prawnych możliwości, by odzyskać swój muzyczny katalog, postanowiła zrobić coś, czego jeszcze nie zrobił przed nią nikt - nagrać swoje wszystkie płyty od nowa.

Gdy więc w listopadzie ubiegłego roku wygasły kontrakty wiążące ją z wytwórnią, a dotyczące jej pierwszych krążków, wokalistka weszła do studia nagraniowego. Jak sama pisała, w tamtym czasie nagrywała jednocześnie swój nowy album Evermore oraz płytę Fearless z 2008 roku. To było dla niej ciekawe doświadczenie.

>> Taylor Swift o nagrywaniu Fearless i Evermore jednocześnie: "Czuję wdzięczność"

Teraz reedycja Fearless Taylor Swift oficjalnie trafiła do sprzedaży!

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Taylor Swift wydała reedycję Fearless

Na reedycję Fearless trafiły nie tylko wszystkie znane i kochane przez fanów numery z oryginalnej płyty, ale i kilka nieznanych dotąd utworów. Wśród nich znalazła się piosenka Mr. Perfectly Fine, którą Taylor Swift napisała w 2008 roku krótko po rozstaniu z Joe Jonasem.

Łącznie na nowym Fearless znalazło się 26 utworów oraz jeden bonus - remix piosenki Love Story. Taylor Swift zaprosiła do duetów Colbie Caillat, Keitha Urbana oraz Maren Morris

Fani gwiazdy już wcześniej zastanawiali się, dlaczego Taylor Swift w nagrywaniu od nowa płyt pominęła swój debiutancki, tytułowy album z 2006 roku. Jak sama przyznała, wybrała Fearless, ponieważ to właśnie tę płytę uważa za przełomową w swojej karierze i prawdziwie dojrzałą.

>> Dlaczego Taylor Swift nie nagrała na nowo swojej debiutanckiej płyty? Gwiazda wyjaśniła

NAJNOWSZE