Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...

2017-04-19 14:25
Selena Gomez - tatuaż wspólny z ekipą 13 Reasons Why
Autor: instagram.com/selenagomezecu Selena Gomez - tatuaż wspólny z ekipą 13 Reasons Why

Dlaczego serial Trzynaście Powodów może być niebezpieczny dla oglądających? Zobaczcie...

Serial 13 Reasons Why jest niebezpieczny dla widzów? W sieci pojawiły się apele nawołujące do NIE OGLĄDANIA najnowszej produkcji sieci Netflix!

Wyprodukowany przez Selenę Gomez i serwis Netflix serial 13 Reasons Why (Trzynaście powodów) znalazł się w ogniu krytyki ze strony organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym. Przed produkcją ostrzega też aktorka serialu Stranger Things - co ciekawe, także produkowanego przez Netflix.

O co chodzi?

Zdaniem działaczy pewnej australijskiej organizacji zajmującej się m.in. wsparciem leczenia zaburzeń psychicznych, serial 13 Reasons Why może powodować napady lęku i nawroty traumatycznych wspomnień u osób, które doświadczyły molestowania seksualnego lub przeszły próbę samobójczą.

>> 13 Reasons Why: Selena Gomez wyjaśnia, dlaczego zaangażowała się w serial!

Jak donosi australijskie wydanie Huffington Post, członkowie organizacji Headspace, zajmującej się niesieniem pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi, odnotowali znaczący wzrost liczby próśb o pomoc tuż po premierze serialu 13 Reasons Why. Według Kristen Douglas z Headspace, sygnały pochodzą od głównie pracowników szkół oraz od rodziców zaniepokojonych wpływem serialu na ich nastoletnie dzieci.

Główny zarzut wobec serialu 13 Reasons Why dotyczy scen, które mogą niektórym przypominać o własnych traumatycznych przeżyciach, powodując tym samym nawroty zaburzeń psychicznych.

Podobnego zdania jest Shannon Purser, odtwórczyni roli Barb w serialu Stranger Things. Aktorka napisała na Twitterze m.in.: "Odradzałabym oglądanie 13 Powodów tym, którzy walczą z myślami samobójczymi lub chęcią samookaleczenia".

13 Reasons Why to serial o nastoletniej Hannah Baker, która po odebraniu sobie życia chce uświadomić swoim znajomym i rodzinie, w jaki sposób przyczynili się do jej tragicznej decyzji. W tym celu przed samobójstwem nagrywa 13 taśm (a właściwie siedem dwustronnych) – po jednej dla każdej osoby, której chce coś przekazać. Każdy odcinek 13 Reasons Why (online dostępne są już wszystkie) opowiada o historii jednej taśmy i jednej osoby.

13 Reasons Why
Autor: youtube.com 13 Reasons Why
13 Reasons Why
Autor: youtube.com 13 Reasons Why
Selena Gomez na premierze 13 Reasons Why
Autor: Rex Features/East News Selena Gomez na premierze 13 Reasons Why

NAJNOWSZE