Sara James

i

Autor: AKPA Sara James wyznała, dlaczego rodzice przenieśli ją do innej szkoły

Sara James była prześladowana przez rówieśników. Jej rodzice podjęli radykalne kroki

2022-10-05 21:41

W programie Kuby Wojewódzkiego, Sara James wyznała, co działo się w szkole, z której musiała odejść. Przyczyną było zachowanie uczniów, którzy prześladowali piosenkarkę z powodu kolory jej skóry. Rodzice nie mogli dłużej godzić się na takie traktowanie córki.

Sara James na polskiej scenie muzycznej jest już od 2020 roku, to właśnie wtedy wystąpiła na World Talent Show, a następnie zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Rok później zwyciężyła w The Voice Kids, gdzie szkoliła się pod czujnym okiem Tomsona i Barona. Tego samego roku, po eliminacjach w programie Szansa na Sukces reprezentowała Polskę w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, planując się na drugim miejscu.

Co więcej, w 2022 roku postanowiła spróbować swoich sił w American's Got Talent. Wykonała utwór "Lovely" Billy Eilish, czym wprawiła w zachwyt publiczność i jurorów. Simon Cowell był pod takim wrażeniem, ze postanowił uhonorować jej występ "złotym przyciskiem", co jest jednoznaczne z tym, że polska wokalistka miała zapewnione miejsce w finale. Tego dnia dała z siebie wszystko wykonując utwór Kate Bush "Running Up The Hill", jednak nie wygrała. W Polsce o sukcesie 14-latki do tej pory rozpisują się wszystkie media, a piosenkarka często opowiada w wywiadach o swojej zagranicznej przygodzie oraz muzycznych planach na bliższą i dalszą przyszłość.

Sara James w szczerej rozmowie z Kubą Wojewódzkim. Wyznała, co ją boli

Sara James jest córką Polki Arlety Dancewicz, oraz Nigeryjczyka Johna Jamesa. Dziewczyna ma piękne kręcone włosy i ciemną karnację, co dla niektórych może być zbyt egzotyczne, jak na polskie standardy. Sara jednak urodziła się w Polsce i jak sama mówi, kocha swój kraj.

Sara James skorzystała niedawno z zaproszenia Kuby Wojewódzkiego, który ugościł gwiazdę w swoim talk-show. Młoda piosenkarka wyjawiła, że mimo, iż jest rodowitą Polką, spotkała się z prześladowaniem ze strony rówieśników, co bardzo uprzykrzało jej życie. Kiedy gospodarz programu wprost zapytał, czy kiedykolwiek miała kłopoty z powody swojego koloru skóry, usłyszeliśmy:

Miałam i to nie raz! Zmieniłam szkołę trochę też przez to... Tak, tak... Ale teraz jest okej - wyznała Sara.

Rodzice piosenkarki postanowili, że Sara zmieni otoczenia. Zapisali ą do nowej szkoły. Sara James nie potrafi zrozumieć zachowania, którego doświadczyła ze strony innych uczniów, ale mimo wszystko stara się nie przejmować: "Trzeba być dumnym z siebie i kochać siebie. To jest bez sensu takie zabijanie się od środka. Powinniśmy cieszyć się z tego, kim jesteśmy!" - powiedziała z pełnym przekonaniem. Taka postawa powinna być wzorem dla każdego nastolatka.

Sonda
Podobał ci się wywiad Kuby Wojewódzkiego z Sarą James?
Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media