Sandra Kubicka

i

Autor: AKPA / Screen/Instagram/@sandrakubicka Sandra Kubicka mierzy się z poważnymi zaburzeniami

Sandra Kubicka mówi głośno o swoich zaburzeniach. Walczy z tym od dzieciństwa

2022-12-16 11:21

Sandra Kubicka od dzieciństwa zmaga się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Teraz, znalazła w sobie siłę, aby opowiedzieć o tym głośno: " Nie jestem nadczłowiekiem, jestem taka jak Wy". Modelka dostała dużo wsparcia od znajomych i fanów.

Sandra Kubicka jako 13 latka opuściła Polskę i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie dołączyła do swojej mamy. Od razu zaczęła pracować w branży modelingowej, której oddała się bez reszty. Mieszkała w Miami, jednak po latach, już jako dorosła kobieta postawiła wszystko na jedną kartę i wróciła do Polski, gdzie znalazła szczęście u boku Barona z grupy Afromental. Jest również prawdziwą biznesswomen! Ma firmę cateringową, kosmetyczną, sklep z ekologicznymi środkami czystości, a także własną markę suplementów diety. Na Instagramie często opowiada fanom, jak wygląda jej dzień, a także dzieli się swoimi przemyśleniami. Właśnie dodała poruszający wpis o swoim zdrowiu psychicznym.

Sandra Kubicka zmaga się z zaburzeniami lękowymi. Jak radzi sobie w trudnych momentach?

Sandra Kubicka z natury jest osobą bardzo pozytywną, a na Instagramie można jej wręcz pozazdrościć pogody ducha i energii z jaką idzie przez życie. To jednak tylko skrawek jej codzienności. Modelka, jak każdy z nas miewa złe momenty i problemy, z którymi zmaga się od czasów nastoletnich, to wtedy okazało się, że miewa ataki paniki, które utrudniają jej normalne funkcjonowanie.

Codziennie dostaje dziesiątki wiadomości od Was o tym jaka jestem pozytywna w Waszych oczach i jaka sympatia mnie darzycie - dziękuje, ale u mnie nie zawsze jest kolorowo. Z atakami paniki walczę od nastolatki, znam już swoje ciało doskonale na tyle ze wiem kiedy nadchodzą, jak sobie z nimi radzić, nauczyłam również bliskich co wtedy ze mną robić ale czasami sytuacje w życiu prywatnym i zawodowym nadają innego tempa i powodują że są one gorsze. Znajduje się na ziemi, bezsilna… - napisała na Instagramie.

Do tego wyznania skłoniły ją dwie rzeczy, po pierwsze otworzenie się przed przyjaciółmi, którym powiedziała o swoich zmaganiach z zaburzeniami lękowymi, po drugie, natknęła się w sieci na wideo, w którym pewna kobieta nagrywała siebie z chwilach totalnej bezsilności.

Ostatnio siedziałam w gronie znajomych, opowiadałam im o moich atakach paniki i usłyszałam „Sandra to jest takie super ze mówisz o tym na głos, tak dużo ludzi się boi i również cierpi”. Dlatego dzisiejszy post o tym ze nie zawsze u mnie jest kolorowo. Jakiś czas temu znalazłam konto kobiety która pokazuje siebie gdy płacze i opisuje te sytuacje. Pierwsze co pomyślałam „Jeju skąd ona ma sile żeby jeszcze się nagrywać w trakcie”. Właśnie w tym znalazłam piękno „ona nadal ma sile.” Zaczęłam robić to samo - czytamy w poście.

Opowiedziała również, jak pracuje nad sobą i co robi, aby poradzić sobie w gorszych momentach życia.

Ja tez płacze, ja tez cierpię i tez walczę. Bycie szczęśliwym i spokojnym to praca nad sobą. Dziś z perspektywy czasu i doświadczeń unikam ludzi i sytuacji które zagłuszają mój spokój. Puszczam wolno relacje które mi nie służą. Często walczę z tymi którzy próbują mnie skrzywdzić bo taki mam charakter by się nie poddawać ale jednak wiem ze lepiej jest po prostu odpuścić. Walka z wiatrakami. Nie jestem nadczłowiekiem, jestem taka jak Wy. Do Ciebie która to czytasz i wiesz o czym mowie - jestem z Ciebie i nas dumna. Ze codziennie odnajdujesz w sobie sile aby kochać życie - wyznała otwarcie.

Celebryci wspierają Sandrę, a fani są jej wdzięczni za szczerość

Zaburzenia lękowe to powszechny problem naszego społeczeństwa. Jak czytamy na stronie "damian.pl", problem ten dotyka 10-13% populacji. Atakami paniki nazywamy uczucie nagłego napływu lęku, któremu może towarzyszyć: poczucie przerażenia, duszność, drżenie rąk, nudności, zawroty głowy, uczucie dławienia, kołatanie serca czy strach o swoje życie. Skłonność do ataków paniki może być dziedziczna i wymaga konsultacji psychologicznej.

Sandra Kubicka mocno otworzyła się na ten temat, aby pokazać innym, że też miewa gorsze dni. Od znajomych i obserwatorów natychmiast dostała wiele słów wsparcia. Anna Lewandowska, Hanna Żudziewicz, Ada Fijał czy Jacek Jeschke wsparli ją na Instagramie, a fani podziękowali za to szczere wyznanie: "I to jest piękne, że o tym piszesz i mówisz. Ja tez od dawna mam nerwice lękową. Kiedyś się okrutnie tego wstydziłam i bałam się, że jak ktoś się dowie to pomyśli że jestem chora psychicznie i się ode mnie odwróci", "Z atakami paniki w najbliższym otoczeniu często można poczuć się osamotnionym i niezrozumianym. Dobrze jest o tym mówić " - napisali fani.

Julia Wieniawa szczerze o karierze, filmie "Nie cudzołóż i nie kradnij" i Macie