Robert Makłowicz

i

Autor: AKPA Robert Makłowicz padł ofiarą oszustów, którzy nielegalnie wykorzystali jego wizerunek

Gwiazdy

Robert Makłowicz padł ofiarą oszustów. Oto negatywne skutki wykorzystywania AI

2023-05-25 13:34

Wizerunek Roberta Makłowicza został wykorzystany przez oszustów, do reklamowania napojów energetycznych. Kucharz zabrał głos w tej sprawie, tłumacząc publicznie, iż nie miał nic wspólnego z tą kampanią. Fani radzą mu, aby skierował sprawę do sądu.

Robert Makłowicz to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych kucharzy w Polsce. Od lat tworzy programy, które przyciągają przed telewizory szeroką publiczność. Oprócz bycia osobowością medialną, skupia się również na swoich biznesach. Ostatnio zdradził, że wraz z jednym z polskich przedsiębiorców rozpoczyna prace nad produkcją gotowych dań, które trafią na sklepowe półki. Więcej o tym pisaliśmy w artykule: Robert Makłowicz wchodzi w nowy biznes. Podpisał umowę na 30 lat

Robert Makłowicz to najbardziej "niecelebrycki celebryta" w naszym show-biznesie, cieszący się ogromną sympatią Polaków. Na Instagramie jego aktywność śledzi 701 tys. użytkowników. Na jego profilu właśnie pojawiło się wideo, w którym kucharz wypowiada się na temat  nielegalnego wykorzystania jego wizerunku w reklamie napojów energetycznych. Kucharz zaprzeczył, jakoby miał coś wspólnego z zamieszczonym w sieci filmikiem.

ESKA LET'S BIKE 2023

Robert Makłowicz na własnej skórze poczuł negatywne skutki AI

Robert Makłowicz z charakterystycznym dla siebie spokojem i opanowaniem opowiedział swoim fanom, o niebywałej i krzywdzącej go sytuacji. Poinformował, że w sieci pojawiło się wideo, w którym jego wizerunek i głos, wygenerowane przez sztuczną inteligencję, posłużyły oszustom do stworzenia reklamy energetyków. Co więcej, jej przekaz został skierowany do młodzieży.

Dowiedziałem się, że na jednym z portali społecznościowych, bardzo chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież, ukazała się reklama napoju energetycznego, do której użyto cytatów ze mnie, podkładając mój głos i wypowiedziane przeze mnie zdania. Zatem, oświadczam, że nie mam z tym nic wspólnego, że wykorzystano moje zdania i mój głos bez mojej wiedzy i jest to tym bardziej przykre, że zrobiono to w kontekście produktu, którego nie używam i raczej nie polecałbym go dla dzieci i młodzieży. To ważne - słyszymy na nagraniu.

Fani poradzili Makłowiczowi, aby zgłosił sprawę do sądu i nie odpuszczał oszustom, ponieważ jeżeli nie będziemy reagowali na takie rzeczy, sprawcy będę czuli się bezkarni i coraz trudniej będzie nam sobie poradzić z podobnymi przypadkami.

Kolejne negatywne skutki AI… ale my Pana znamy i wiemy, że nie reklamuje Pan byle czego - napisał fan.

Naruszenie dóbr osobistych. Polecam wpierw pismo przedsądowe. Potem już sprawa do sądu. - czytamy w komentarzach.

Gonić gnoi!!! Mniemam, że Pańscy prawnicy puszczą ich z torbami! - dodaje internauta.

To nie pierwszy raz, kiedy wizerunek znanej osoby zostaje wykorzystany w tak perfidny sposób. Musi być to niezwykle niezręczne dla celebrytów i gwiazd, które. Najważniejsze jednak, aby reagować i zgłaszać takie przypadki odpowiednim organom.