Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera

i

Autor: Pool AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. Gwiazdy gratulują i wrzucają wspólne fotki

2021-05-23 10:30

Robert Lewandowski pobił historyczny rekord Gerda Muellera, strzelając w jednym sezonie Bundesligi więcej niż 40 goli. Internet aż pęka w szwach od postów z gratulacjami dla "Lewego". Wśród licznych publikacji nie brakuje też gratulacji od polskich gwiazd. Zobaczcie te najlepsze!

Robert Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi pobijając legendarny rekord Gerda Muellera. Polski piłkarz w ostatnich minutach meczu z Augsburgiem pokonał stojącego w bramce przeciwników rodaka, Rafała Gikiewicza, zdobywając 41. gola w sezonie 2020/2021!

Wielki wyczyn Polaka w niemieckiej lidze wychwalają dziś wszyscy polscy i zagraniczni fani Roberta. Do gratulacji podłączyły się oczywiście także polskie gwiazdy. Kto tylko miał okazję sfotografować się kiedyś z najlepszym polskim napastnikiem, natychmiast wrzucił fotkę na Instagram :) Trochę się tego uzbierało...

Polskie gwiazdy gratulują Robertowi Lewandowskiemu

Rekord Roberta Lewandowskiego to obok wyników finału Eurowizji temat numer 1 w polskim internecie. Na Instagramie natychmiast zaroiło się od wpisów z zasłużonymi gratulacjami dla polskiego piłkarza. Oczywiście o pochwałach dla Roberta nie zapomnieli też polscy artyści i celebryci.

Powiem tak.. a mój Sasza grał kiedyś z Lewym w piłkę ?⚽️??? Robert, jesteś kosmitą! Gratulacje!!!!???????????? #robertlewandowski #41 #rekord #czad #sztos #mistrzostwo #braksłów ?

- napisała na Instagramie Agnieszka Woźniak-Starak. Na dowód swoich słów zamieściła w poście filmik.

Król jest nagi...no prawie nagi, ale za to najpotężniejszy:)Bravooooo!!!! @_rl9

#szacunek #respekt #historia #moc #neverstopdreaming#happy #football @fcbayern

- to już wpis Tomasza Kammela.

Historyczna chwila! ??? 41!!! @_rl9 mistrzu!!!!!! Duma narodowa!

- napisała na Insta uradowana rekordem Roberta Lewandowskiego Maffashion. Nie zabrakło wspólnej fotki z polskim piłkarzem.

Z kolei Joanna Koroniewska pokazała, jak Robertowi kibicował jej mąż. Choć sama przyznaje, że nie do końca rozumie ekscytację piłką nożną, to jednak rekord Roberta Lewandowskiego i u niej wzbudził podziw.

@_rl9 jesteś przekocurem - gratulacje !!???Dowbor kazał mi tak napisać i znowu prawie popuścił jak to mi opowiadał jakie to ważne. ? ??

- napisała na Instagramie.

Wspomniany Maciej Dowbor również zamieścił post z gratulacjami dla "Lewego".

- napisał dziennikarz na swoim Instagramie.

Nie zabrakło też gratulacji od Marcina Prokopa.

LEWANDOWSKI!!!??? Tak się robi historię. Ostatnia minuta ostatniego meczu w sezonie i legendarny rekord Muellera pobity!!! 41szy gol w Bundeslidze w jednym sezonie!!! Niesamowite!! Co to jest za kocur!!! @_rl9 jesteś Bogiem Futbolu!! @annalewandowskahpba przekaż gratulacje od nas!! Nie mogę ochłonąć !! Gratulacje dla bramkarza Augsburga @rgikiewicz - robiłeś wszystko, żeby dziś powstrzymać Lewego! Ale Lewy jest tylko jeden! #rekord #bundesliga #krolstrzelcow #rekordmuellera

no to jutro jak nic wybuchnie wojna...#rl9 #king #szacun #mistrzu

- napisał Prokop przy zdjęciu rekordzisty Bundesligi.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy