Rihanna przekazała środki ochrony osobistej lekarzom z Nowego Jorku! "Jesteśmy wdzięczni!"

2020-03-27 15:50 kp
Rihanna
Autor: Invision/Invision/East News

Szpitale i ośrodki zdrowia na całym świecie borykają się z powodu pandemii koronawirusa z tym samym problemem - brakiem środków ochrony osobistej. Kombinezony, rękawiczki i maseczki są dziś bezcenne dla lekarzy, którzy od wielu dni walczą z rozprzestrzeniającą się chorobą. W pomoc im zaangażowała się Rihanna, która wyposażyła lekarzy z Nowego Jorku.

Gwiazdy licznie angażują się w pomoc w walce z koronawirusem. To, co dla nich może być niewielkim wydatkiem, dla potrzebujących dziś pomocy okazuje się wybawieniem. Celebryci masowo przelewają więc kwoty - czasem przyprawiające o zawrót głowy - na konta szpitali, organizacji charytatywnych i ośrodków zdrowia.

Do grona gwiazd, które zaangażowały się w pomoc, dołączyła Rihanna. Wokalistka postawiła na konkretne działania i zamiast pieniędzy, przekazała już gotowy do pracy sprzęt lekarzom z Nowego Jorku.

Rihanna przeciw koronawirusowi

Szpitale z różnych zakątków świata zmagają się dziś z jednym i tym samym problemem - brakiem środków ochrony osobistej dla lekarzy. Medycy, walczący na pierwszej linii z koronawirusem, są najbardziej narażeni na chorobę, a z powodu braku odpowiedniej ilości maseczek, kombinezonów i rękawiczek ich praca jest dla nich ogromnym zagrożeniem.

Codziennie dowiadujemy się więc o kolejnych akcjach okolicznych mieszkańców, którzy szyją maseczki, czy dostawach od najróżniejszych przedsiębiorstw, które przekazują szpitalom potrzebne materiały. Teraz dołączyła do nich Rihanna, która wspomogła środkami ochrony osobistej lekarzy z Nowego Jorku. Sytuacja epidemiczna w mieście jedną z najtrudniejszych w całych Stanach Zjednoczonych.

Chcę podziękować @rihanna i Rihanna Foundation za przekazanie środków ochrony osobistej stanowi Nowy Jork. Jesteśmy bardzo wdzięczni za twoją pomoc i wielu innym osobom, które pospieszyły z pomocą.

- napisał gubernator Andrew Cuomo.

Zaledwie kilka dni wcześniej fundacja Clara Lionel Foundation należąca do Rihanny ogłosiła, że przekaże 5 milionów dolarów na pomoc w walce z koronawirusem.

NAJNOWSZE