Rihanna dogania Kylie Jenner! Kolejna miliarderka show biznesu? Na czym i ile zarobiła?

2020-10-17 21:08 mm
Rihanna
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Ile zarabia Rihanna i na czym wzbogaciła się w ostatnim czasie najbardziej? Artystka z Barbadosu do niedawna zarabiała głównie na wydawaniu płyt i koncertowaniu, ale te czasy minęły bezpowrotnie. W ostatnim czasie Riri bogaci się przede wszystkim na własnych markach. I to jak! Rihanna zadebiutowała właśnie na liście najbogatszych kobiet Ameryki, które samodzielnie osiągnęły sukces w biznesie.

Serwisy streamingowe, reklamy na YouTube, sprzedaż płyt, trasy koncertowe oraz kontrakty reklamowe i sponsorowane posty w mediach społecznościowych - to lista podstawowych źródeł dochodu dla większości gwiazd muzyki. Żadna z tych działalności nie przynosi jednak tak wielkich pieniędzy, jak wypromowanie własnej marki, najlepiej w branży odzieżowej lub kosmetycznej. Liczby mówią same za siebie - gwiazdy, które skutecznie rozwinęły swoje marki w branży beauty, pławią się w luksusach!

Do niedawna najjaśniejszym przykładem branży była najmłodsza przedstawicielka klanu Kardashianów, czyli Kylie Jenner. W ostatnich miesiącach jednak jej gwiazda mocno wyblakła, a po piętach depcze jej Rihanna

To właśnie słynna Barbadoska jest największą gwiazdą najnowszego rankingu magazynu Forbes, który podliczył majątek kobiet Ameryki, którym udało się samodzielnie osiągnąć sukces w biznesie.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6

Na czym i ile zarabia Rihanna?

W najnowszym rankingu Forbes "AMERICA'S SELF-MADE WOMEN 2020" Rihanna zajęła bardzo wysokie, bo aż 33. miejsce! 

Z ustaleń dziennikarzy Forbes wynika, że gwiazda "jest warta" aż 600 milionów dolarów! Biorąc pod uwagę tempo, w jakim rosną zarobki Rihanny, można przyjąć, że w najbliższym czasie Barbadoska sięgnie po miliard dolarów. Wcześniej udało się to na przykład Kylie Jenner. Dziś jednak majątek tej celebrytki mocno stopniał - zdaniem Forbes ma "tylko" o 100 mln dolarów więcej, niż Rihanna.

Rihanna zawdzięcza wzrost swojego majątku świetnej passie dwóch swoich firm: Fenty Beauty oraz Savage & Fenty. Po podjęciu współpracy z LVMH wartość jej spółek mocno wzrosła i wciąż pnie się w górę!

Jak tak dalej pójdzie, w najbliższych miesiącach Riri przeskoczy wspomnianą wyżej Jennerkę.

NAJNOWSZE