Hania Kotula dostała zero punktów na maturze ustnej z polskiego

i

Autor: Freepik/hania_kotula/TikTok Hania Kotula dostała zero punktów na maturze ustnej z polskiego

Szok!

Popularna Tiktokerka dostała zero punktów z ustnej matury z polskiego. Mówi o niesprawiedliwości i zapowiada odwołanie

2024-06-19 15:39

Egzaminy maturalne są dla uczniów wielkim przeżyciem, anegdotki z egzaminu dojrzałości powtarzane są przez długie lata. Wielki stres wśród uczniów powodują zazwyczaj egzaminy ustne, podczas których muszą udzielić odpowiedzi na wylosowane pytania. Znana tiktokerka Hania Kotula poinformowała niedawno, że za ustną część egzaminu z języka polskiego otrzymała zero punktów. Rozgoryczona maturzystka nie zamierza pozostawić tej sprawy i zapowiada odwołanie.

W tym roku do egzaminów dojrzałości przystąpiło około 263 tys. absolwentów szkół średnich, w tym dzieci osobistości znanych z show-biznesu, między innymi pociechy Krzysztofa Ibisza i Marcina Prokopa. Do matury w tym roku przystąpiły również gwiazdy młodego pokolenia, jak Emilia Dankwa znana z "Rodzinka.pl" czy Gabriela Świerczyńska z "M jak miłość". Jedną z osób, które w tym roku przystąpiły do egzaminu maturalnego była znana tiktokerka - Hania Kotula.

Emilia Dankwa prawo jazdy zrobi jeszcze przed maturą!

Hania Kotula dostała zero punktów na maturze ustnej z języka polskiego

Hania Kotula pochodzi z Opola i w mediach społecznościowych tworzy kontent z dziedziny lifestyle i beauty. Jej profil na TikToku śledzi obecnie ponad 362 tysiące osób i może pochwalić się imponującą liczbą polubień, która wynosi ponad 15 milionów. Hania jest uczennicą Szkoły w Chmurze, która jest formą edukacji domowej. W tym roku Hania wraz z innymi rówieśnikami przystąpiła do egzaminu maturalnego. O tym, jak jej poszło na egzaminie ustnym z języka polskiego opowiedziała w swoim filmiku na TikToku. Dziewczyna zaskoczyła wszystkich, wyznając, że za tę część egzaminu zdobyła zero punktów!

Nie zdałam ustnego polskiego i dostałam całe zero punktów. Chyba jestem pierwszą osobą, którą poznacie, która nie zdała ustnego polskiego - rozpoczęła swój filmik Hania.

Następnie tiktokerka opowiedział o przebiegu egzaminu. Z puli jawnej Hania wylosowała pytanie, które dotyczyły powieści Bolesława Prusa "Lalka". Tiktokerka w swojej odpowiedzi nawiązała do Rzeckiego, a także do filmu "Pieprzyć Mickiewicza". Dodała jednak, że:

Pani strasznie cisnęła "Lalkę". Szczegółowo, wszystko. Trochę mnie zamurowało, bo nie znam lektury na tip-top.

Natomiast w pytaniu z puli niejawnej dotyczyło motywu polskich wygnańców w literaturze. Według maturzystki udało jej się odpowiedzieć na to pytanie, jednak w nie umiała odnieść się do żadnej z lektur. Ostatecznie Hania Kotula za egzamin otrzymała zero punktów. 

Pani z komisji stwierdziła, że nie odwołałam się do lektury. To wyzerowało mi wszystko. Znajomi poloniści mówią, że nie powinnam dostać zero punktów - wyznała poruszona tiktokerka.

Hania Kotula uważa, iż została potraktowana niesprawiedliwie i zapowiedziała, że ma zamiar się odwołać.