Mecz Polska - Węgry, Wojciech Szczęsny

Autor: AP/Associated Press/East News

Polska - Węgry: Wojciech Szczęsny DUMNY po przegranym meczu

2021-11-16 7:01

Za nami mecz El. MŚ Polska - Węgry. Biało-Czerwoni niestety nie dali rady pokonać "bratanków" i przegrali 1:2, przez co być może o awans na Mistrzostwa Świata polska reprezentacja będzie musiała walczyć w barażach z bardzo dobrymi drużynami. Po meczu Polska - Węgry Wojciech Szczęsny opublikował na Instagramie post, w którym krótko skomentował porażkę. Mimo słabego wyniku polski bramkarz jest dumny ze spotkania.

W poniedziałek 15 listopada odbył się mecz Polska - Węgry. Wynik spotkania niestety komplikuje sytuację Biało-Czerwonych. Przegrana 1:2 z Węgrami sprawia, że w barażach polska reprezentacja może trafić na bardzo silne zespoły, jak choćby Portugalia czy Włochy.

Po meczu Polska - Węgry sporo krytyki spadło na bramkarza reprezentacji Polski. Wojciech Szczęsny, zdaniem wielu kibiców, kolejny raz nie popisał się w bramce Biało-Czerwonych. W sieci nie brakuje głosów, że jego czas w kadrze powoli dobiega końca. Z drugiej strony wielu kibiców studzi emocje, przypominając, że prawdziwi kibice są "dumni po zwycięstwie, ale wierni po porażce".

A jak na przegrany mecz El. MŚ z Węgrami komentuje sam Wojciech Szczęsny?

Wojciech Szczęsny dumny po meczu Polska - Węgry

Krótko po przegranym spotkaniu z Węgrami polski bramkarz Biało-Czerwonych opublikował na Instagramie post. Wojciech Szczęsny nie skomentował niestety samego przebiegu gry i nawet nie próbował tłumaczyć się ze swoich interwencji. Przypomniał jednak, że w tym meczu z powodu absencji Roberta Lewandowskiego to właśnie on pełnił rolę kapitana. Bramkarz podziękował też kibicom za doping.

Disappointing result but an honour to captain my country..Dziękujemy za wsparcie, walczymy dalej ???

- napisał Wojciech Szczęsny do swoich zagranicznych i polskich fanów.

Wojciech Szczęsny broni bramki reprezentacji Polski od 2007 roku. Najpierw występował w kadrze U-18, a następnie od 2008 roku w dorosłej reprezentacji.

Szczęsny rozegrał w reprezentacji 62 spotkania. Najwięcej meczów (bo aż 13) zagrał w polskich barwach w tym roku.

W meczu Polska - Węgry padły trzy bramki. Pierwszego gola w 37. minucie strzelił András SCHÄFER. Polakom udało się wyrównać w 61. minucie (zrobił to Karol Świderski). Niestety w 80. minucie zwycięską dla Węgrów bramkę strzelił Dániel GAZDAG.

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?