Robert Lewandowski o wsparciu społeczności LGBT: Tęczowa opaska TO NIE PROBLEM

2021-09-01 7:30 mm
Robert Lewandowski
Autor: AP/Associated Press/East News

Czy Robert Lewandowski wystąpi na boisku w tęczowej opasce? Najlepszy polski piłkarz został został zapytany przez jednego z dziennikarzy o wspieranie społeczności LGBT podczas meczów piłkarskich. Pytanie nawiązywało do głośnej sprawy tęczowych opasek niemieckich piłkarzy na Euro 2020. To, co o akcji powiedział Robert Lewandowski, wiele osób mocno zadziwiło!

Robert Lewandowski popiera walkę społeczności LGBT o równe prawa i nie miałby problemu z manifestacją swojego wsparcia przez założenie tęczowej opaski? 

"Każdego warto i trzeba wspierać"

Podczas konferencji prasowej przed kolejnymi meczami polskiej reprezentacji jeden z dziennikarzy nawiązał do sprawy tęczowych opasek, jakie w trakcie meczów Euro 2020 pojawiły się na ramionach niektórych niemieckich piłkarzy. Dziennikarz zapytał kapitana Biało-Czerwonych, czy i on zdecydowałby się na taki gest. 

Okazuje się, że Robert Lewandowski nie miałby z tym żadnego problemu!

Ja na pewno nie miałbym z tym problemu.

Każdy z nas jest człowiekiem, każdy ma emocje, każdy z nas jest osobą, którą warto i trzeba wspierać,

więc pod tym względem myślę, że dla mnie nie byłoby z tym większego problemu

- zadeklarował "Lewy".

Jego wypowiedź natychmiast została zauważona przez przedstawicieli społeczności LGBT. Sprawę skomentował m.in. Bart Staszewski. Aktywista poinformował na Facebooku, że wysłał już nawet piłkarzowi opaskę!

Bylby to świetny gest i wsparcie dyskryminowanej społeczności. Nie pozostawił mi wyboru - zdecydowałem się wysłać mu sportową, tęczową opaskę! 💪🏳️‍🌈

- napisał Staszewski na Facebooku.

Sonda
Czy "Lewy" powinien wystąpić z tęczową opaską?
Eska Summer City Śląsk: Galeria Katowicka 27.08
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE