Akorzy jednej roli

i

Autor: WBF

Gwiazdy

Polscy aktorzy jednej roli. Dlaczego nie grają w innych produkcjach?

2023-08-13 12:25

Na początku kariery zapewne każdy aktor marzy o roli życia lub o tym, aby wcielać się w najróżniejsze, barwne postacie. Niektórym polskim aktorom nie było to pisane, a ich serialowe tożsamości są widzom bardziej znane niż ich prawdziwe nazwiska.

Kaja Paschalska jako Ola Lubicz z „Klanu”

Urodziła się 25 lutego 1986 r. w Warszawie. Znana jest szerokiej publiczności jako Ola Lubicz z „Klanu”, który jest najdłużej emitowanym serialem w Polsce. Kaja zaczęła swoją przygodę przed kamerą w 1997 r., mając wówczas 11 lat. Obecnie nadal spełnia się aktorsko grając w sztukach teatralnych na deskach teatrów całej polski.

Bracia Mroczkowie z „M jak Miłość”

Bracia urodzili się w 1982 roku, a swoją przygodę z telewizją zaczęli w wieku 18 lat. Rafał i Marcin Mroczkowie podbili serca widzów od kiedy po raz pierwszy pojawili się na srebrnym ekranie wcielając się w role Piotra i Pawła Zduńskich w serialu „M jak Miłość”.

Julia Kamińska w roli Uli z serialu „BrzydUla”

Aktorka bez wątpienia najbardziej kojarzona jest z serialową postacią, Ulą. Julia Kamińska grała w serialu „BrzydUla” w latach 2008-2009. W 2020 roku ruszyły zdjęcia do nowego sezonu gdzie również można śledzić losy Urszuli Cieplak.

Aleksandra Woźniak jako Kasia z „13 posterunku”

Serial „13 posterunek emitowany był w latach 1997-2000, to wtedy Aleksandra Woźniak zdobyła popularność występując u boku Cezarego Pazury. Nie udało jej się jednak zrobić kariery w świecie filmu, a dla wielu została jedynie Kasią z „13 posterunku. Obecnie prowadzi terapie psychologicznie i wraz z mężem wychowuje dwie 17-letnie bliźniaczki – Anię i Julię.

Katarzyna Cichopek – gwiazda „M jak Miłość”

Od 20 lat gra w serialu „M jak Miłość”, gdzie wciela się w postać Kingi Zduńskiej. Początkowo aktorka miała zagrać epizodyczną rolę, jednak widzowie tak pokochali serialową partnerkę Piotra Zduńskiego, że producenci postanowili kontynuować jej wątek.

Ilona Wrońska w roli Kingi z „Na Wspólnej”

Aktorka spędziła 15 lat na planie kultowego serialu „Na Wspólnej”, jednak w 2018 odeszła z produkcji. Powodem była chęć sprawdzenia się na innych polach zawodowych. Wraz z mężem, Leszkiem Lichotą, zainwestowali w rozwój własnego biznesu z branży hotelowej.

Piotr Cyrwus jako Ryszard Lubicz z „Klanu”

Piort Cyrwus znany jest Polakom jako serialowy Ryszard Lubicz. Aktor gościł na ekranach telewizorów w latach 1997-2012. Jego postać zginęła śmiercią tragiczną na skutek urazu głowy. Piotr Cyrwus nieustannie spełnia się w jako aktor, a w ostatnich latach mieliśmy okazję zobaczyć go w „Jak pokochałam gangstera”, „Sala samobójców. Hejter” czy „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Bartosz Żukowski jako Waldek ze „Świata według Kiepskich”

Aktor stał się rozpoznawalny dzięki roli Waldka w serialu „Świat według Kiepskich”, który wyświetlany jest od 1999 r. Żukowski odszedł z serialu w 2005 roku, jednak w 2011 r. wrócił do kręcenia 13-tej serii.

Shake Your Eska #09 | Waka Waka