Gwiazdy

Pochodzi z aktorskiej rodziny, sama była gwiazdą "Na Wspólnej". Nagle usunęła się w cień! Co dziś robi Matylda Damięcka?

2024-05-27 15:16

Matylda Damięcka jest znaną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, która pochodzi z aktorskiego klanu z przedwojennymi tradycjami. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki roli Karoliny Brzozowskiej w serialu "Na Wspólnej". Ostatnio jednak możemy coraz rzadziej widywać ja szklanym ekranie. Czym obecnie zajmuje się Matylda Damięcka?

Matylda Damięcka poszła w ślady swoich znanych przodków. Aktorami byli jej dziadkowie Dobiesław i Irena z Górskich Damięccy, a także rodzice Maciej i Joanna Damięccy. Aktorem został również starszy brat Matyldy - Mateusz. Młoda aktorka debiutowała już jako dziecko. W 1995 roku wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji "Różany zamek" Wojciecha Molskiego, a już rok później zagrała w serialu "Dom". Od tamtej pory mogliśmy ją widywać na deskach wielu stołecznych teatrów, między innymi Teatrze Nowym, Kamienica, Scena Prezentacje. Największą popularność aktorce przyniósł udział w serialu "Na Wspólnej", w którym jako Karolina Brzozowska występowała w latach 2003–2007. Ostatnimi czasy znacznie mniej angażuje się w pracę na planie. Czym obecnie zajmuje się aktorka?

Kazimierz Mazur z Na Wspólnej już tak nie wygląda! Poddał się popularnemu zabiegowi

Matylda Damięcka niebawem wyda płytę!

Córka zmarłego w zeszłym roku Macieja Damięckiego ma wiele talentów. Od pewnego czasu na swoim instagramowym profilu zamieszcza grafiki własnego autorstwa. Matylda Damięcka nie pozostaje obojętna na krzywdy tego świata, dlatego niejednokrotnie jej szkice niosą głęboki i poruszający przekaz. Jednak rysunek to nie jedyna pasja aktorki. Artystka obecnie współpracuje z muzykiem i producentem Radkiem Łukasiewiczem tworząc duet Matylda/Łukasiewicz. Na swoim koncie mają kilka utworów, najnowszy z nich "Sepleń" miał premierę 8 lutego 2024, a 10 maja na platformy streamingowe trafił ich debiutancki album.

Duet Matylda/Łukasiewicz rozpoczął również trasę koncertową po Polsce. Ich koncerty cieszą się sporym zainteresowaniem. W mediach społecznościowych Damięcka poinformowała właśnie, że niektóre koncerty są już całkowicie wyprzedane. Jeśli chcecie złapać ich na trasie, koniecznie się pospieszcie!

Listen on Spreaker.