Fagata

i

Autor: AKPA/katarzyna.kaspere/TikTok Piosenka Fagaty w niecodziennej interpretacji

Lepsze od oryginału?

Piosenka Fagaty na konkursie recytatorskim. Nagranie jest hitem sieci

2024-04-25 12:30

Agata Fąk, bo tak naprawdę nazywa się Fagata jest jedną z najbardziej barwnych i zarazem kontrowersyjnych postaci polskiego show-biznesu. Oprócz działalności w mediach społecznościowych próbuje również swoich sił w rapowaniu. Jej największy hit "Bandycka Jazda" wybrzmiał niedawno w nowej, odmienionej wersji.

Fagata popularność zdobyła dzięki działalności w mediach społecznościowych. Projekt X, w którym brała udział okazał się być hitem internetu. Głośno mówiło się także o jej związku z youtuberem Stuu, z którym rozstała się tuż po ujawnieniu przez Sylwestra Wardęgę i Konopskyy'ego afery "Pandora Gate", która wstrząsnęła światem polskiego YouTube'a. Fagata próbowała swoich sił również we freak fightach, jednak prawdziwe pieniądze zarobiła, udostępniając swoje pikantne zdjęcia na platformach przeznaczonych dla dorosłych. Agata Fąk jakiś czas temu zajęła się także rapowaniem. Jej utwory, które przepełnione są wulgaryzmami najwyraźniej przypadły do gustu słuchaczom, ponieważ na platformach streamingowych były odtworzone miliony razy.

Fagata przed FAME Friday Arena 2. "Stuu ma prze***ne"

Utwór Fagaty na konkursie recytatorskim stał się hitem sieci

Jednym z najpopularniejszych kawałków Fagaty jest "Bandycka Jazda", którzy może pochwalić się aż 8 milionami odtworzeń. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się niedawno Konkurs Recytacji Rapu (sKRRt), podczas którego utwór Agaty Fąk wybrzmiał w zupełnie innej wersji. Nagranie, na którym ubrana w "grzeczną" sukienkę w delikatne kwiaty i niebieski żakiet komiczka Katarzyna Kasparek wyrecytowała "Bandycką Jazdę". Do swojej interpretacji dodała odpowiednią gestykulację, która miała podkreślać wymowność recytowanych słów, czym wywołała salwy śmiechu wśród publiczności. Jej występ okazał się być sukcesem. Za recytację otrzymała wyróżnienie, a nagranie z konkursu natychmiast stało się viralem, a internauci nie kryją zachwytu.

Nie wiem JAK Pani to zrobiła, ale się bardziej śmiałam niż na niejednym stand upie

podziwiam za odwagę plus to aktorstwo Wow!

ośmielę się stwierdzić, że to lepsze od oryginału 😅☺️