Paweł Królikowski nie żyje. Przegrał walkę z chorobą

2020-02-27 14:05 kp
Paweł Królikowski nie żyje
Autor: WBF

Bardzo smutna wiadomość. W środę 27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Aktor ma na swoim koncie niezliczone role filmowe i teatralne, a od kilku lat był też uwielbianym jurorem Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Paweł Królikowski od dawna walczył z chorobą. Informację o śmierci aktora podał jego brat. Szczegóły na Hotplota.pl.

Paweł Królikowski nie żyje. Lubiany aktor zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat. Informację tę potwierdził w rozmowie z Pudelkiem jego brat, Rafał Królikowski oraz Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich w rozmowie z PAP.

Jak czytamy w SE, Paweł Królikowski zmarł nad ranem 27 lutego 2020 roku w szpitalu, gdzie przebywał od 20 grudnia. Serwis przypomina, że aktor od dawna zmagał się z chorobą neurologiczną, a cztery lata temu przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Niestety, zdrowia nie udało się odzyskać w zupełności i we wrześniu Paweł Królikowski przyznał, że jego zdrowie "nie było okej".

Paweł Królikowski nie żyje

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Paweł Królikowski trafił do szpitala i od tamtego momentu nie opuszczał go. Polskie media już jakiś czas temu podawały, że stan aktora jest ciężki i regularnie odwiedzają go najbliżsi.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Ukończył PWST we Wrocławiu. Miał na koncie ważne role teatralne, a szerokiej publiczności znany był przede wszystkim z roli w serialu Ranczo czy Pitbull. Od 1. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo był jurorem show. Prywatnie był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i ojcem piątki dzieci: Antoniego, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego.

Paweł Królikowski nie żyje
Autor: WBF
NAJNOWSZE