Patricia Kazadi

i

Autor: AKPA Patricia Kazadi wyznała, że cierpi na poważne schorzenie

Patricia Kazadi zmaga się z niuleczalną chorobą. "Czołgałam się na łokciach"

2022-09-15 11:40

Patricia Kazadi ma poważne problemy zdrowotne - cierpi na endometriozę, która jest przewlekłą chorobą narządów płciowych. Piosenkarka opowiedziała o tym, jak wyglądają zmagania z chorobą, która uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie.

Patricia Kazadi urodziła się 17 marca 1988 roku. Jej pełne imię i nazwisko to Patricia Tshilanda „Trish” Kazadi. Jest ona pół-Polką, pół-Kongijką. Wychowała się w Polsce, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Krzysztofa Komendy w Warszawie. Swój debiut telewizyjny miała w 2002 roku, kiedy to wystąpiła w programie Szansa na Sukces. Kontynuując przygodę w branży pokazała się w programie rozrywkowym Jak Oni Śpiewają oraz Taniec z Gwiazdami. W latach 2011-2012 oraz 2015-2016 była prowadzącą You Can Dance, a w 2013-2014 była gospodynią X Factor. W międzyczasie grała w filmach i serialach, jak: Londyńczycy 2, Ranczo, Komisarz Alex, czy Dziewczyny Cheetah.

Patricia Kazadi cierpi z powodu endometriozy - czeka ją operacja?

Patricia Kazadi wcześnie rozpoczęła karierę w telewizji, a po latach pracy w branży medialnej straciła zapał, a także radość życia. Patricia często spotykała się z negatywnymi komentarzami na temat swojej sylwetki, a nawet z rasistowskimi atakami. Popadła w depresję i wtedy wiedziała, że musi zając się swoim zdrowiem psychicznym.  Odeszła z show-biznesu na kilka lat, a teraz powraca z nową energią. Jakiś czas temu postanowiła walczyć z body shamingiem, a teraz publicznie opowiada o nieuleczalnej chorobie, z którą musi się mierzyć. To endometrioza - choroba narządów płciowych, która charakteryzuje się rozrostem błony śluzowej macicy, która w okresie menstruacyjnym pozostaje w miednicy powodując podrażnienia, stan zapalny, a to prowadzi do tworzenia tkanki bliznowatej i zrostów.

Patricia Kazadi z początku nie miała pojęcia, co jej dolega - nie była w stanie chodzić.

Autentycznie odczuwałam, jakby moje ciało po kolei się rozpadało. Myślałam, że umieram. W 2019 r. w "Dance Dance Dance" mimo tego bólu ciężko trenowałam do występów, co doprowadziło moje ciało do ruiny. To był początek końca. Rwący, ciągnąco-piekący ból okazał się rozrywanymi zrostami. Wtedy, jak opisywałam swoje odczucia, nikt mi nie wierzył - powiedziała Patricia.

Lekarzom sporo czasu zajęło zdiagnozowanie Kazadi. Myśleli, że to zapalenie trzustki.

Ból był już taki, że z sypialni do kuchni czołgałam się na łokciach. Ciągnął w dół uda albo promieniował w górę, odbierał oddech. Był uporczywy, jakby ktoś zaciskał mi klatkę piersiową, albo czułam kłucia tak mocne, aż traciłam równowagę. Myślałam, że mam zawał. Kilka razy jeździłam na ostry dyżur. A to podejrzenie wyrostka, a to przepukliny, a to zapalenie trzustki. Chcieli mnie rozcinać - dodała.

Kiedy usłyszała właściwą diagnozę zaniosła się płaczem, poczuła ulgę, a także przerażenie.

Doktor nie miał wątpliwości - endometrioza głęboko naciekająca. Najgorszy, IV stopień.Wpadłam na tym fotelu w ryk,  jak chyba nigdy wcześniej. Płakałam nie dlatego, że jestem poważnie chora. Płakałam, bo poczułam ulgę. Nareszcie ktoś mnie "widział", nie byłam w tym sama, nie wymyśliłam tego. "Przykro mi, że musiała pani tak długo cierpieć" - wyznała Patricia w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

W związku z endometriozą, gwiazda obawia się, że nigdy nie będzie mogła zajść w ciążę.

W tej chwili mam kilka procent szans. Ta wiadomość bardzo mną potrząsnęła, długo płakałam. Co innego, jeśli rezygnacja z macierzyństwa wynika z twojej świadomej decyzji, a co innego, jeśli jest ci to odebrane. Dlatego zaczynam myśleć o zamrożeniu jajeczek. Może jeszcze się uda. Nie myślałam wcześniej o macierzyństwie, bo byłam pewna, że mam na to jeszcze czas - zwierzyła się.

Leczenie endometriozy polega na przyjmowaniu odpowiednich leków, które hamują wzrost endometrium. Nie da się jednak całkowicie wyleczyć tej choroby, ustaje ona po zatrzymaniu się cyklu owulacyjnego.

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media