Olimpiada w Tokio: Afera z łóżkami z kartonu ma swój ciąg dalszy!

2021-07-22 16:10 mm
Olimpiada Tokio 2020 - łóżka z kartonu
Autor: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Czy kartonowe łóżka staną się znakiem rozpoznawczym rozpoczynającej się właśnie letniej olimpiady w Tokio? Afera z łóżkami z kartonów, które organizatorzy przygotowali dla sportowców w wiosce olimpijskiej, ma swój ciąg dalszy. Po serii artykułów i wysypie memów w sprawie wypowiedzieli się przedstawiciele organizatorów Letnich Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020.

Czy łóżka z kartonu naprawdę pojawiły się na olimpiadzie w Tokio po to, żeby zapobiegać bliskim kontaktom sportowców? Łóżkowa afera olimpijska ma swój ciąg dalszy. Organizatorzy igrzysk zabrali głos w sprawie kartonowego umeblowania pokojów, w których zamieszkali zawodnicy startujący na letniej olimpiadzie.

Po co wymyślono kartonowe łóżka?

Łóżka z kartonu to od kilku dni temat wielu kpin i dowcipów. Jeśli rzeczywiście wymyślono je po to, żeby zapobiegać zbliżeniom sportowców, to chyba pomysł nie był zbyt szczęśliwy. Wielu komentujących sprawę internautów zauważa, że do uprawiania seksu nikt nie potrzebuje łóżka. Poza tym, jak dowiódł już jeden z zawodników na swoim filmiku, łóżka z kartonu są naprawdę bardzo wytrzymałe i z pewnością zniosłyby dodatkowe obciążenie...

Po co więc je wymyślono?

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

W sprawie łóżek z kartonu wypowiedzieli się przedstawiciele organizatorów olimpiady w Tokio.

Okazuje się, że kartonowe łóżka zaprojektowano dawno temu, jeszcze przed pandemią - i wcale nie chodziło o "zabezpieczenie przed seksem", jak sugerowali niektórzy w żartach.

Kartonowe łóżka to element ekologicznej strategii. Organizatorzy zadbali, aby poza samą konstrukcją z kartonu, również pozostałe elementy łóżek nadawały się do pełnego recyklingu.

Kto wie, może kartonowe łóżka to naprawdę dobry pomysł? Spaliście już na takim wynalazku? :)

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego
NAJNOWSZE