Ojciec Lady Gagi prosi o pieniądze na wypłaty dla pracowników! Internauci WŚCIEKLI!

2020-03-28 17:41 nk
Lady Gaga, Joe Germanotta
Autor: Christopher Peterson/Splash News/EAST NEWS

Podczas, gdy Lady Gaga ma na koncie setki milionów dolarów, jej ojciec, Joe Germanotta, otworzył internetową zbiórkę, by zapłacić pracownikom restauracji Joanne Trattoria - tej samej, której współwłaścicielką jest Gaga! Internauci nie zostawiają na rodzinie Germanotta suchej nitki! "Wstydźcie się!" - to jedne z łagodniejszych słów, jakie czytamy wśród komentarzy...

Pandemia koronawirusa powoduje pogłębiający się światowy kryzys gospodarczy. Wszędzie, gdzie rządy wprowadzają ograniczenia swobód obywatelskich oraz działalności firm, sklepów i lokali usługowych, lokalne interesy popadają w poważne problemy finansowe. Tak jest w Polsce i wielu innych krajach, w tym - w USA.

Ojciec Lady Gagi wpadł na kontrowersyjny pomysł na to, jak zdobyć pieniądze na wypłaty dla pracowników.

Ojciec Lady Gagi nie ma pieniędzy na wypłaty?

W dobie światowej pandemii są ludzie, którzy pomagają innym, a są tacy, którzy nie do końca potrafią zachować się odpowiednio... Na szczęście część z nich potrafi za to później przeprosić...

Lady Gaga kilka lat temu otworzyła wraz z rodzicami restaurację w nowym Jorku. Joanne Trattoria prowadzi właściwie sam Joe Germanotta, ale jego sławna córka ma swoje udziały w firmie - zapewne głównie po to, by swoim wizerunkiem promować biznes ojca.

Z powodu pandemii koronawirusa w USA, podobnie, jak w Polsce, restauracje są pozamykane. Właściciele lokali mają poważny problem, by utrzymać pracowników i zapłacić im za ich pracę.

Joe Germanotta wpadł na pomysł, jak pozyskać środki na wypłaty. Założył zbiórkę na stronie GoFundMe, czyli odpowiedniku polskich SiePomaga czy Zrzutka. Poprosił internautów o pomoc w zebraniu 50 tysięcy dolarów, czyli ok. 200 tysięcy złotych!

Robię, co mogę, ale musieliśmy zamknąć Joanne na miesiąc. Nasz personel potrzebuje pomocy finansowej. Docenię każdą pomoc dla naszych pracowników.

- napisał Germanotta w usuniętym później poście na Twitterze.

Problem polega na tym, że pracownicy restauracji mają stawkę godzinową. Kiedy restauracja jest nieczynna, nie zarabiają więc ani grosza. Można by pomyśleć, że gest właściciela Joanne Trattoria jest bardzo miły - w końcu Joe nie musi im płacić w czasie zawieszenia działalności - jednak internauci zwracają uwagę na "drobny" szczegół... Joe sam jest zamożnym człowiekiem, właścicielem kilku lokali, a jego córka. Lady Gaga, to multimilionerka. W samym 2019 roku zarobiła około 40 milionów dolarów, a jej całkowitą wartość netto szacuje się na 300 milionów dolarów!

Lady Gaga, tu do akcji wchodzi karma. Masz mnóstwo środków, by pomóc tym ludziom, przynajmniej na jakiś czas. Fakt, że szukasz pomocy, jest obrazą. W przeciwieństwie do reszty z nas, ty wciąż masz sposoby na produkowanie przychodów.

Jestem pewien, że Lady Gaga jest bardziej, niż w stanie pomóc ci teraz, kiedy nie jest zajęta wydawaniem nowego albumu. Plus, jeśli przestaniesz przekazywać pieniądze Donaldowi Trumpowi, możesz być w stanie wesprzeć swoich pracowników w tym czasie.

Lady Gaga jest warta setki milionów dolarów I jest współwłaścicielką rodzinnej restauracji. Jednak jej również zamożny ojciec właśnie poprosił na Twitterze o publiczną pomoc finansową dla pracowników, którym przestał płacić. Co, k***a????

Jesteś zamożny, a twoja córka jest jeszcze bogatsza. To jest po prostu obrzydliwe, że prosisz o to innych!

- brzmią komentarze w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, to niejedyna bardzo nieciekawa sytuacja finansowa, związana z ojcem Lady Gagi. Joe Germanotta nie zapłacił 260 tysięcy dolarów czynszu za swoją inną restaurację, Art Bird & Whiskey Bar, która znajduje się na nowojorskim Grand Central Terminal. Mężczyzna twierdzi, że znaczący spadek zysków lokalu spowodowali... bezdomni, którzy przychodzą na herbatę do baru tuż obok niego! Ci mają odstraszać klientów.

Joe Germanotta, Lady Gaga i Cyntia Germanotta
Autor: Christopher Peterson/Splash News/EAST NEWS
Michał Szczygieł #zostanwdomu
NAJNOWSZE