Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - inauguracja w Warszawie

2006-11-21 11:18

Zbliża się kolejny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Inauguracja odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie - w Dzień Dziecka w samo południe.

Zbliża się kolejny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Inauguracja odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie - w Dzień Dziecka w samo południe. Akcja Cała Polska Czyta dzieciom trwa jednak cały rok, bo dziecku przecież nie można czytać tylko od święta - mówi psycholog Ewa Wojdyłło. 1 czerwca o 13-tej w ponad 300 miejscowościach rozpocznie się głośne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W wielu miastach odbędą się też Parady Koziołka Matołka. Do Warszawy z Pacanowa przez cały tydzień będzie szła przedszkolno- szkolna sztafeta Koziołka Matołka. "Celem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" jest uświadamianie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, lekarzom jak ogromne znaczenie ma głośne czytania dziecku. Naukowcy oraz praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację. Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu, czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata, a wspólne czytanie z nastolatkiem wzmacnia więź rodzinną i pomaga w pokonaniu wielu problemów wieku dorastania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE