Obowiązek noszenia maseczek? Te gwiazdy noszą je od dawna! [GALERIA]

2020-04-15 12:54 mw
Gwiazdy w maseczkach ochronnych
Autor: instagram.com

Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, na przykład poprzez maseczki ochronne, to jeden z elementów walki z koronawirusem, który w Polsce wchodzi w życie z dniem 16 kwietnia. Kogo i gdzie dotyczy obowiązek zakrywania twarzy? Kiedy można zrezygnować z maseczki i na co trzeba szczególnie uważać w związku z nowym obowiązkiem? Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać w praktyce nowe obostrzenie, a tymczasem wiele znanych gwiazd już od dawna zakłada maseczki ochronne dobrowolnie. Zobaczcie, którzy artyści i celebryci dają swoim fanom najlepszy przykład!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od czwartku 16 kwietnia obowiązywać będzie w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa. W praktyce oznacza to noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych. To nowe obostrzenie ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, a tym samym zahamować epidemię COVID-19. 

W związku z nowym obowiązkiem internauci zasypują sieć pytaniami i wątpliwościami. Jak bezpiecznie założyć i zdjąć maseczkę? Jak często zmieniać maseczki? Co zrobić z maseczką, gdy się ją zdejmie? Gdzie wyrzucać zużyte maseczki ochronne? Czy maseczki można prać? Wątpliwości jest wiele, ale na szczęście nie brakuje miejsc, gdzie można znaleźć fachowe i rzetelne odpowiedzi specjalistów. Po porady dotyczące obowiązkowych maseczek ochronnych odsyłamy do fachowców:

>> Obowiązkowe maseczki ochronne: co musisz wiedzieć? Te zasady są bardzo ważne!

OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK? TE GWIAZDY DAJĄ PRZYKŁAD

W internetowych komentarzach wciąż nie brakuje głosów sceptycznych wobec obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Być może osoby wciąż powątpiewające w sens takiego obostrzenia przekonają gwiazdy, które maseczki zakładają dobrowolnie i to już od dłuższego czasu...

Przykładów znanych osób pokazujących się od dawna w maseczkach na szczęście nie brakuje. Poniżej znajdziecie galerię ze zdjęciami gwiazd, które nie tylko nie unikają noszenia maseczek ochronnych, ale nawet same chętnie się tym chwalą.

NAJNOWSZE