Niebieski wieloryb - gra z Rosji, która zabija?! FAKTY I MITY!

2017-03-10 14:46
Niebieski wieloryb - gra, która zabija
Autor: Instagram.com Niebieski wieloryb - gra, która zabija

Czym jest gra niebieski wieloryb i o co w niej chodzi? Zobaczcie, dlaczego powinniście jej UNIKAĆ!

Niebieski wieloryb - gra internetowa, która zabija? Moda z Rosji dotarła właśnie do środkowej i zachodniej Europy. W tym także do Polski. Czym jest gra niebieski wieloryb i o co w niej chodzi? Dlaczego ta gra jest niebezpieczna i należy omijać ją szerokim łukiem?

Zobaczcie, co wiadomo o jednym z najgłupszych i niestety NAJGROŹNIEJSZYCH trendów ostatnich czasów...

NIEBIESKI WIELORYB - GRA, KTÓRA... ZABIJA?

Od pewnego czasu użytkownicy internetu zaobserwować mogą rosnącą popularność tzw. gry niebieski wieloryb. Trend o tej nazwie jest szczególnie popularny na Twitterze. Od kilkunastu godzin hashtag #Niebieskiwieloryb okupuje 1. miejsce na liście najpopularniejszych wątków Twittera.

Na szczęście śledząc polskie tweety z hasłem "niebieski wieloryb" można stwierdzić, że większość użytkowników jedynie wyśmiewa nowy trend i nie zamierza wciągać się w grę. Są jednak tacy, u których ciekawość zwycięża.

Dlaczego popełniają błąd? Skąd wzięła się gra niebieski wieloryb i dlaczego może być... śmiertelnie niebezpieczna dla gracza?

NIEBIESKI WIELORYB - ZASADY: CO CO W NIEJ CHODZI?

Jakie są zasady gry niebieski wieloryb? O co chodzi w tej "zabawie" i czym kończy się gra?

W wielkim skrócie w grze niebieski wieloryb chodzi o to, aby wykonać 50 zadań przesłanych przez obcą osobę, która wciągnęła w grę danego uczestnika. Jedno zadanie przypada na jeden dzień gry niebieski wieloryb. Początkowo zadania są proste. Później coraz mocniej dotykają sfery osobistej. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu dniach okazuje się, że gracz dał się wmanipulować w niebezpieczną rozgrywkę, z której trudno się wyplątać.

No właśnie - wtej grze nie można niczego wygrać! Bardzo łatwo za to wszystko stracić... W sieci krąży wiele informacji i plotek na temat możliwych zakończeń tej niebezpiecznej zabawy. Według wielu relacji, gra niebieski wieloryb kończy się często tragicznie...

NIEBIESKI WIELORYB - SAMOBÓJSTWA

Powtarzającym się często scenariuszem zakończenia gry niebieski wieloryb jest samobójstwo uczestnika. To właśnie dlatego należy unikać tej gry i nie pozwolić wciągnąć się w jej wir. Nawet, jeśli wydaje nam się, że to tylko głupia zabawa, może okazać się, że obca osoba po drugiej stronie łącza to ktoś, kto bawi się naszymi emocjami. W sieci nie brakuje opisów tragicznych historii, w których gra niebieski wieloryb kończyła się samobójstwem uczestnika lub - w najlepszym wypadku - okaleczaniem się.

NIEBIESKI WIELORYB - GRA Z ROSJI? SKĄD PRZYSZŁA TA MODA?

Nie jest do końca jasne, skąd przyszła do nas gra niebieski wieloryb. Według wielu źródeł po raz pierwszy gra pojawiła się w Rosji i tam właśnie cieszy się największą popularnością.

Obecnie gra niebieski wieloryb krąży jednak praktycznie po całym internecie, wciągając w wir "50 zadań" kolejnych naiwnych graczy.

Pamiętajcie - nie dajcie się wciągnąć w grę niebieski wieloryb. Bądźcie mądrzejsi!

Niebezpieczne gry, które doprowadzają ludzi do tragedii, pojawiają się co kilka lat. Jakiś czas temu bardzo popularny był proceder „happy slapping”, czyli atakowanie niewinnych ludzi i nagrywanie napaści, by zdobyć sławę w internecie. Jak to się zwykle kończyło? Film #SELFIE ukazuje najgorszych z najgorszych – zobaczcie na eskaGO!

NAJNOWSZE