Nie tylko Miley Cyrus nie chce mieć dzieci! Oto 7 gwiazd, które odmówiły macierzyństwa

2019-08-18 9:00
Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci
Autor: EastNews

Podczas gdy większość znanych par prędzej czy później decyduje się na dziecko, są tacy celebryci, którzy nie ukrywają, że wizja posiadania potomstwa zwyczajnie im nie odpowiada. Ostatnio o niechęci do posiadania dziecka głośno mówiła Miley Cyrus - to jednak niejedyna gwiazda, która odmawia spłodzenia dziecka.

Od kilku tygodni oczy wszystkich fanów zwrócone są na Miley Cyrus. Wokalistka wydała pod koniec maja nową płytę She Is Coming, którą promowała odważnymi zdjęciami i prezerwatywami z tytułem krążka. Gwiazda udzieliła tez kilku wywiadów, wśród których znalazł się ten, w którym przypomniała, że jest biseksualna, oraz ten, w którym oznajmiła, że zdecydowanie nie chce mieć dzieci.

Kiedy jest wściekła, nie zadzieraj z nią. To właśnie tak czują się teraz kobiety. Ziemia jest zła. Robimy to samo na ziemi, co robimy kobietom. Po prostu bierzemy i bierzemy i oczekujemy, że nadal będzie produkować. A jest wyczerpana. Nie może produkować. Dostajemy planetę- kawałek g**na i odmawiam oddania jej mojemu dziecku. Dopóki nie poczuję, że moje dziecko będzie żyło na ziemi z rybami w wodzie, nie sprowadzę innej osoby, żeby sobie z tym radziła. Nie chcemy się rozmnażać, ponieważ wiemy, że ziemia nie może sobie z tym poradzić.

- mówiła Miley Cyrus, wtedy jeszcze w związku z Liamem Hemsworthem.

Miley to jednak nie jedyna gwiazda, która nie chce mieć dzieci. Oto zestawienie bezdzietnych z wyboru celebrytów na Hotplota.pl!

Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

1. Renée Zellweger

Macierzyństwo nigdy nie było moją ambicją. Nie myślę w ten sposób

- mówiła aktorka w wywiadzie z 2008 roku.

Renee Zellweger
Autor: Admedia, Inc/Sipa USA/East News

2. Helen Mirren

To nie było moje przeznaczenie. Ciągle myślałam, że tak będzie, czekając na to, ale tak się nigdy nie stało i nie obchodziło mnie, co ludzie myślą… Tylko nudnym starcom za każdym razem, gdy pytają: „Co? Bez dzieci? Cóż, lepiej się z tym pogódź, staruszko" powiedziałbym - "Pier**l się!"

- powiedziała ostro gwiazda w 2013 roku.

Helen Mirren
Autor: Rex Features/East News

3. Kylie Minogue

Oczywiście zastanawiam się, jak by to było, ale twoje przeznaczenie jest twoim przeznaczeniem i nie mogę sobie wyobrazić, że jakimś cudem zaszłabym w ciążę… Ciekawe, czy w pewnym momencie mojego życia mogłabym to zrobić? Kłamstwem byłoby powiedzieć, że nie ma w tym odrobiny smutku, ale mnie to nie wciąga.

- przyznała nieco nostalgicznie Kylie Minogue.

Kylie Minogue
Autor: Rex Features/East News

4. Cameron Diaz

Z dziećmi jest o wiele więcej pracy. Mieć życie inne niż własne, za które jesteś odpowiedzialny - nie przyjęłam tego. To mi ułatwiło wiele rzeczy. Dziecko - to obowiązek przez cały dzień, codziennie przez 18 lat. Brak dziecka może naprawdę ułatwić życie, ale nie jest to łatwa decyzja.

- powiedziała szczerze aktorka w 2014 roku.

Cameron Diaz
Autor: Rex Features/East News

5. Jennifer Lawrence

Gdy miałam 21 czy 22 lata, myślałam: "Nie mogę się doczekać, aż zostanę matką. Teraz mam takie... [zszokowana mina]. Im staję się starsza, tym mniej i mniej o tym myślę. Nie jestem pewna, czy tak to powinno działać!

- stwierdziła.

Jennifer Lawrence
Autor: Invision/Invision/East News

6. Jennifer Aniston

Nie mam takiej listy rzeczy do zrobienia, a których jeśli nie zrobię, to będę gorszą feministką, kobietą, osobą o niższej wartości lub kobietą o niższej wartości… wiem, stworzyłam wiele rzeczy. Czuję, że zainspirowałam wiele rzeczy. I nie sądzę, aby wywieranie takiej presji na ludzi było sprawiedliwe.

- stwierdziła w 2014 roku.

Jennifer Aniston
Autor: agefotostock/East News

7. Oprah Winfrey

Nigdy nie miałam dzieci, nigdy nawet nie myślałam o tym, by mieć dzieci. Dziś mam 152 córki i spodziewam się 75 kolejnych w przyszłym roku.

- powiedziała dziennikarka w 2007 roku, nawiązując do swojej działalności w stowarzyszeniu Oprah Winfrey Leadership Academy.

Oprah Winfrey
Autor: Rex Features/East News

Oczywiście w przypadku części z tych pań wszystko może się jeszcze zmienić - czasem kwestia marzeń o dzieciach to kwestia odpowiedniego partnera. Wystarczy przypomnieć historię najbardziej zatwardziałego kawalera Hollywood, George'a Clooney'a, który dziś jest zakochanym mężem i ojcem bliźniaków...

NAJNOWSZE