Mycie rąk przez 30 sekund? Jeśli nie lubisz Bajmu, pomogą Ci piosenki tych gwiazd!

2020-03-23 20:17 mw
Piosenki do mycia rąk
Autor: youtube.com

W obronie przed koronawirusem specjaliści WHO zalecają unikanie skupisk ludzkich oraz dokładne mycie rąk - najlepiej około 30 sekund. Jak to zrobić? Najlepiej śpiewając przy tym fragment piosenki swojej ulubionej gwiazdy. Niedawno popularnością w internecie cieszył się pomysł nucenia podczas mycia rąk refrenu piosenki grupy Bajm pt. "Biała armia". A co mają zrobić ci, którzy nie przepadają za Bajmem? :)

Częste i dokładne mycie rąk to jedno z najczęściej powtarzanych zaleceń lekarzy i naukowców, mające zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Ostatnio za namową naczelnego lekarza rządu Stanów Zjednoczonych do akcji uświadamiania społeczeństwa o potrzebie zwiększonej higieny i nie wychodzenia z domów włączyły się amerykańskie gwiazdy. Kilka z nich wzięło na przykład udział w internetowym wyzwaniu pod hasłem #SafeHands Challenge. Jedną z nich jest Selena Gomez, która pokazuje, jak myje ręce, w swoim najnowszym wideo.

PIOSENKI DO MYCIA RĄK? NIE TYLKO BAJM I "BIAŁA ARMIA"

Specjaliści apelują, aby w ramach obrony przed zarażeniem koronawirusem myć ręce znacznie dokładniej, niż większość z nas robiła to do tej pory. Zalecany minimalny czas mycia rąk to około 30 sekund. 

Mniej więcej tylko trwa dwukrotne powtórzenie piosenki grupy Bajm zatytułowanej "Biała armia", co zresztą osobiście zaprezentowała niedawno w swoim nagraniu wideo wokalistka tego zespołu, Beata Kozidrak.

Ale umówmy się - nie wszyscy są wielkimi fanami Bajmu i pewnie niejednemu z nas znacznie łatwiej będzie pilnować minimalnego czasu mycia rąk śpiewając hit innego wykonawcy. 

Na szczęście w dyskografii naszych ulubionych współczesnych gwiazd nie brakuje hitów, których refreny nadają się idealnie do odliczania czasu spędzonego na mydleniu i płukaniu rąk :) 

Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji. Zachęcamy też do szukania kolejnych i wklejania ich na naszym Facebooku lub Twitterze :) Miłego mycia rąk - dbajcie o higienę i nie dajcie się wirusowi!

NAJNOWSZE