Mural z MEDYTUJĄCĄ królową Elżbietą II powstał w Bristolu! [FOTO]

2020-04-05 10:28 DR
Mural z medytującą królową Elżbietą II
Autor: Rex Features/East News Mural z medytującą królową Elżbietą II

Sytuacja związana z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i rozprzestrzeniającym się w tym kraju (ale nie tylko) koronawirusem jest bardzo napięta. To jednak nie przeszkadza artystom, by spojrzeli na wszystko z przymrużeniem oka. Zobaczcie ich najnowsze dzieło, które pojawiło się na jednym z budynków w Bristolu. Zdjęcia dostępne są na Hotplota.pl.

Królowa Elżbieta II na tronie zasiada od blisko siedemdziesięciu lat. Musiała podejmować ważne decyzje i zmagać się z trudnymi tematami. Teraz największym wyzwaniem przed jakim stoi nie tylko królowa, jest walka z rozprzestrzeniającym się na całym świecie koronawirusem. Jednak są i tacy, którzy na wszystko potrafią spojrzeć z dystansem. Tak jest właśnie z artystami z Bristolu, który na jednym z tamtejszych budynków namalowali podobiznę królowej Elżbiety II.

Królowa jest tam naprawdę w nietypowej pozycji, bo w pozycji do medytacji. Strój jest oczywiście odpowiedni do okazji. Na głowie korona, a wokół głowy królowej napis „OM, OM, OM”. Jest to oczywiście odniesienie do dźwięków wydawanych podczas medytacji. Na samej górze ulicznego malowidła widnieje napis „Welcome to Bristol”, czyli „Witamy w Bristolu”.

Nie do końca wiadomo, co autor miał na myśli, ale niewykluczone, że mural ten – jak tylko wszystko wróci do normy – stanie się nową atrakcją turystyczną miasta. No chyba, że królowa się wkurzy i nakaże jego zamalowanie… ;)

ZOBACZ TAKŻE:

NAJNOWSZE