MTV Video Music Awards 2020 odbędzie się w sierpniu! To pierwsza impreza po pandemii

2020-06-30 14:00 KP
Billie Eilish
Autor: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Fani muzyki od dawna zastanawiali się czy tegoroczna gala MTV Video Music Awards ma szansę się odbyć. W związku z pandemią koronawirusa od marca na świecie nie odbywają się żadne duże eventy czy koncerty, jednak organizatorzy MTV VMA marzą, by przerwać tę złą passę. Właśnie ogłoszono, że ceremonia odbędzie się w sierpniu, choć oczywiście z zastosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Cały świat muzyki od miesięcy czekał na tego typu informację. Organizatorzy gali MTV Video Music Awards 2020 ogłosili, że ceremonia rozdania nagród odbędzie się 30 sierpnia 2020 i że gwiazdy osobiście wezmą w niej udział. Będzie to więc pierwszy duży event muzyczny, który będzie miał miejsce od momentu wybuchu pandemii koronawirusa.

Dotąd artyści musieli zmagać z zakazem zgromadzeń i nie mogli organizować koncertów. Wszystkie trasy koncertowe największych gwiazd zostały przeniesione na przyszły rok, a oni sami przerwali pracę i czekają w domach na rozwój wypadków. Nie oznacza to jednak, że leniuchują - wystarczy chociażby wspomnieć o największym wydarzeniu czasów pandemii, czyli koncercie One World: Together At Home, w trakcie którego gwiazdy zebrały ponad 127 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

>> One World: Together At Home: zebrano KOLOSALNĄ kwotę! Lady Gaga jest poruszona

MTV Video Music Awards 2020 już w sierpniu

Organizatorzy gali MTV VMA 2020 ogłosili właśnie, że impreza odbędzie się 30 sierpnia, oczywiście w reżimie sanitarnym.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że po raz kolejny będziemy gościć tę legendarną noc muzyki, i jesteśmy szczególnie dumni z wpływu, jaki będzie ona miała na naszą społeczność na Brooklynie poprzez tworzenie lokalnych miejsc pracy. Bardzo doceniamy wsparcie i porady urzędników państwowych i lokalnych, a także naszego wewnętrznego kierownictwa i zespołu ekspertów medycznych, z których wszyscy ciężko pracowali, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób, i będziemy nadal ściśle śledzić ich wskazówki na każdym etapie procesu planowania z naszymi partnerami w ViacomCBS.

- powiedział szef Barclays Center, gdzie odbędzie się gala MTV VMA 2020.

Wiadomo, że organizatorzy imprezy już dziś prowadzą rozmowy na temat zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom gali. W grę wchodzi zachowywanie społecznego dystansu i wykorzystywanie wizualizacji tam, gdzie to możliwe. Impreza odbędzie się też z ograniczoną publicznością lub bez jej udziału.

Cieszycie się na tę odrobinę (prawie) normalności? Takich tłumów, jak w ubiegłym roku tym razem nie zobaczymy...

NAJNOWSZE