Miley Cyrus o zaletach pandemii: "Widzimy niebieskie niebo i delfiny"

2020-03-26 18:49 kp
Miley Cyrus
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

Wszystkie największe gwiazdy kina i muzyki oraz wszelkiej maści celebryci dostosowali się do nowej sytuacji i przebywają w swoich domach, by walczyć w ten sposób z koronawirusem. Zamknięcie w czterech ścianach nie wpływa na dłuższą metę dobrze na samopoczucie, dlatego gwiazdy starają się szukać dobrych stron tej sytuacji. Temu, o czym mówi Miley Cyrus, nie można zaprzeczyć.

Jedno jest pewne - to, co jest ogromną tragedią dla ludzi, stało się błogosławieństwem dla świata przyrody. Gdy ludzie ograniczyli swoją aktywność i zaczęli przebywać w domu, w ten sposób ograniczając rozprzestrzenianie się koronawirusa, natura odetchnęła z ulgą. Już wiele dni temu mogliśmy oglądać wykresy, które pokazywały spadek zanieczyszczeń nad Chinami, czystą wodę w weneckich kanałach i zwierzęta swobodnie przechadzające się po zatłoczonych na co dzień ulicach.

Miley Cyrus, która od dawna walczy o ochronę środowiska i zatrzymanie zmian klimatycznych, z radością patrzy na ten jeden pozytywny aspekt pandemii koronawirusa. Ziemia naprawdę potrzebowała tego oddechu!

Koronawirus a świat przyrody

Wiem, że niektórzy z nas widzieli viralowe filmy z błękitnym niebem, delfinami w wodach, w których ich nie widzieliśmy. Więc Matka Natura, gdy my robimy sobie przerwę, odczuwa ulgę, ponieważ na autostradzie jest znacznie mniej samochodów. Ludzie nie pracują codziennie, więc nie wymiotujemy na piękno Matki Natury każdego dnia. I zaczynamy widzieć, jak by to wyglądało, gdybyśmy faktycznie zaczęli traktować świat w bardziej odpowiedzialny sposób, więc otrzymujemy odrobinę świeżego powietrza i małą wizję, abyśmy mogli zobaczyć fizycznie, co by się stało, gdybyśmy naprawdę skoncentrowali się na zmianach klimatu.

- powiedziała Miley Cyrus w ostatnim wywiadzie.

O tym, jak niebezpieczne są zmiany klimatyczne i idące za nimi ekstremalne zjawiska pogodowe, Miley Cyrus przekonała się na własnej skórze w 2018 roku. Ogromne pożary, które dotknęły wtedy Kalifornię, strawiły jej dom w Malibu.

Wy też widzicie ze swoich okien lub w sieci, jak natura odżywa?

Robert Lewandowski gra w PIŁKĘ z Klarą! Tak spędza kwarantannę
NAJNOWSZE