Co za duet!

Michał Wiśniewski nagra duet z legendarną wokalistką. "Nigdy bym nie przypuszczał, że to się wydarzy"

2024-06-11 16:27

Michał Wiśniewski na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami. Okazuje się, że niebawem lider formacji Ich Troje nagra niezwykły duet z jedną z największych gwiazd polskiej estrady. Co ciekawe, Ania Świątczak, która była wokalistką grupy w latach 2003-2010 zyskała popularność dzięki wygranej w "Szansie na sukces", podczas którego wykonała utwór z repertuaru artystki. O kim mowa?

Michał Wiśniewski popularność zyskał dzięki występom z formacją Ich Troje, której liderem jest od roku 1994. Kapela tryumfy święciła na przełomie lat 90. i 2000 i wylansowała takie hity, jak chociażby: "Prawo", "A wszystko to... (bo ciebie kocham)!" czy "Zawsze z tobą chciałbym być". Zespół Ich Troje nagrał 10 płyt studyjnych, które rozeszły się w wielomilionowych nakładach. Największą popularność przyniosły im krążki "Ad. 4" i "Po piąte... a niech gadają", które sprzedano w półmilionowym nakładzie i zyskały status diamentowej płyty.

Szybkie Pytania - Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski nagra duet ze Sławą Przybylską

Michał Wiśniewski w przeszłości nawiązywał już współprace ze znanymi polskimi artystami. Na swoim koncie ma współpracę z Krzysztofem Krawczykiem, Violettą Villas czy Tercetem Egzotycznym. Okazuje się, że niebawem usłyszymy go w duecie z diwą polskiej estrady - Sławą Przybylską. Artystka, która swoją karierę muzyczną rozpoczynała prawie siedem dekad temu, ani myśli o emeryturze i nadal aktywnie koncertuje. Ostatnio autorkę takich niezapomnianych przebojów, jak "Pamiętasz, była jesień", "Miłość w Portofino" czy "Gdzie są kwiaty" mogliśmy oglądać, chociażby podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W wywiadzie dla tabloidu Fakt, piosenkarz wyznał, że jest niezmiernie szczęśliwy z faktu, iż będzie mógł współpracować z tak znakomitą artystką.

Nasza Przygoda ze Sławą Przybylską nie jest absolutnie sprawą przypadku. Ania Świątczak właśnie jej piosenką "Pamiętasz, była jesień" wygrała przed laty "Szansę na sukces", a potem debiuty w Opolu. Teraz wpadliśmy na siebie i to była miłość od pierwszego wejrzenia, miłość do kogoś, kto konsekwentnie stoi na scenie od ponad 70 lat. To zasługuje na absolutny szacunek. Pomyślałem sobie, że to byłby dla mnie ogromny zaszczyt, gdybym mógł coś z nią zrobić. Tak jak przed laty śpiewałem z Tercetem Egzotycznym, Krzysztofem Krawczykiem i Violettą Villas, tak bardzo chciałem przeżyć podobną przygodę ze Sławą Przybylską - powiedział Wiśniewski.

Podobno Sława Przybylska poznała także rodzinę wokalisty i ujęła ich swoją olbrzymią klasą oraz doświadczeniem życiowym.

Gdy ją poznałem, wiedziałem, że to będzie miłość do końca życia. Namówiłem ją na dwa utwory z płyt z Andrzejem Wawrzyniakiem, bo ona kocha piosenkę poetycką. Ostatecznie robimy trzy utwory. To przygoda na całe życie, nigdy bym nie przypuszczał, że to się wydarzy. Jesteśmy po kolejnym spotkaniu, które mnie wiele nauczyło, a do tego poznaję perspektywę i spojrzenie osoby, która jest ode mnie starsza o dwa pokolenia. To dobry moment, by coś razem zrobić. Sława otoczyła dużą serdecznością całą moją rodzinę i z wzajemnością - mówił wokalista.

Wiadomo także, że Michał Wiśniewski i Sława Przybylska nagrają wspólnie dwa utwory: "Motyle" i "Tam w ogrodach" z płyty Wiśniewskiego i Wawrzyniaka "13 postulatów w sprawie miłości", który na rynku ukazał się w 2021 roku.

Małgorzata Ostrowska - Sanah, Margaret nie mają z koncertów tego co ja. MELLINA - Meller