Michał Szpak: piosenka Color Of Your Life PLAGIATEM?! Jest OŚWIADCZENIE wytwórni!

2016-03-10 20:42
Michał Szpak
Autor: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News Michał Szpak

Michał Szpak - Color Of Your Life to PLAGIAT piosenki rosyjskiego zespołu Lube, Dawaj Za? Sprawę oskarżeń skomentowała wytwórnia Michała, Sony Music! Sprawdźcie szczegóły!

Michał Szpak - Color Of Your Life to PLAGIAT piosenki rosyjskiego zespołu Lube, Dawaj Za? Sprawę oskarżeń skomentowała wytwórnia Michała, Sony Music! Sprawdźcie szczegóły!

>>Eurowizja 2016, Michał Szpak: "Nie jadę na żadną Eurowizję"! O co chodzi?! <<

Decyzją widzów TVP polska piosenka na Eurowizję to Color Of Your Life. Michał Szpak zamieścił ją na swojej debiutanckiej płycie, Byle Być Sobą, wydanej w listopadzie ubiegłego roku. Dzięki temu utworowi polskie preselekcje do Eurowizji wygrał właśnie Michał Szpak. Piosenka na Eurowizję nie jest jednak jego dziełem? W sieci pojawiają się oskarżenia o plagiat!

Internauci twierdzą, że piosenka Michała Szpaka na Eurowizję 2016 jest łudząco podobna do utworu Dawaj Za rosyjskiego zespołu Lube - ulubionej kapeli Wladimira Putina! Czy polska piosenka na Eurowizję 2016 naprawdę została ukradziona?

Wytwórnia Michała, Sony Music, zleciła ekspertyzę muzykologowi, doktorowi Rafałowi Rozmusowi. Ekspert zbadał ewentualne podobieństwa między obiema piosenkami i orzekł: "mamy tutaj do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych". Piosenka Color Of Your Life Michała Szpaka plagiatem więc nie jest!

Wytwórnia Sony Music wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim: "W obliczu pojawiających się zarzutów o plagiat w stosunku do piosenki 'Color Of Your Life' Michała Szpaka (piosenki wyłonionej w preselekcjach jako polski reprezentant w konkursie Eurowizji 2016), Sony Music Entertainment Poland zdecydowało się oddać utwór do dogłębnej analizy muzykologicznej. Informujemy, iż wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny - piosenka nie jest plagiatem. (...) Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że nieuzasadnione publiczne oskarżanie autorów i wykonawców piosenki o plagiat stanowi naruszenie ich dóbr osobistych i może skutkować podjęciem przez nich kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających takie nieprawdziwe informacje."

Posłuchajcie obu piosenek i oceńcie sami, czy są do siebie podejrzanie podobne, czy podobieństwo jest przypadkowe!

MICHAŁ SZPAK - COLOR OF YOUR LIFE

LUBE - DAWAJ ZA

Michał Szpak
Autor: Akpa Michał Szpak
Michał Szpak
Autor: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News Michał Szpak

>>Bilety na Koncert RIHANNY w Polsce – wygraj bilety! <<

NAJNOWSZE