Michał Opaliński przyznaje: Jestem gejem! Odważny coming out Michała Opalińskiego!

2014-01-07 12:21

Michał Opaliński szerszej publiczności znany jest z ról w serialach Fala Zbrodni i Pierwsza Miłość. Teraz czeka go jednak rola znacznie trudniejsza… Dlaczego aktor zdecydował się na coming out?

Michał Opaliński przyznał w jednym z wywiadów, że jest gejem. Kiedy aktor zdecydował się na coming out?

Kim jest Michał Opaliński?

Michał Opaliński na co dzień występuje na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Szerszej publiczności znany jest m.in. z ról w popularnych serialach Fala Zbrodni, Biuro Kryminalne oraz Pierwsza Miłość, czy też głośnego ostatnio filmu 80 milionów.

Szybcy i Wściekli 7: Paul Walker NIE zostanie uśmiercony w filmie! Poznaj szczegóły!

Teraz jednak przed Michałem Opalińskim chyba najtrudniejsza rola… Nie jest bowiem łatwo przyznać się w Polsce do homoseksualizmu. Mimo to, Michał Opaliński zdecydował się na coming out! Chociaż, jak sam przyznaje, tak naprawdę od dawna nie ukrywa, że jest gejem.

“W teatrze wszyscy wiedzą, znają mojego partnera”

W wywiadzie dla magazynu Replika Michał Opaliński opowiedział, kiedy po raz pierwszy zdecydował się publicznie ujawnić swoją orientację seksualną. - Nie ukrywałem tego od momentu, kiedy powiedziałem rodzinie, kolegom itd. Jestem dość towarzyski. W teatrze wszyscy wiedzą, znają mojego partnera - zdradza Michał Opaliński.

Czy przyznanie się do homoseksualizmu odbiło się bezpośrednio na karierze Michała Opalińskiego? Aktor przyznaje, że niestety zdarzało mu się tracić role z powodu orientacji seksualnej! - Słyszę na przykład, że jestem aktorem specyficznym. I co na to odpowiedzieć? To znaczy jakim? Pedałem? Ale mnie to nie obchodzi, na coś takiego odpowiadam: Super, jestem specyficzny, mam inną wrażliwość, mogę zagrać role, których ktoś inny nie zagra - mówi Michał Opaliński.

WOŚP 2014: Ewelina Lisowska, Donatan, Dawid Kwiatkowski... Które gwiazdy zagrają dla Orkiestry? Oto lista!

- Znam mnóstwo heteroseksualnych aktorów, którzy są bardziej miękcy, delikatni niż niejedna ciota. W szkole też usłyszysz, żeby chować wszelkie „przyruchy” pokazujące, że mógłbyś być innej orientacji niż heteroseksualna - dodaje aktor.

Trzymamy kciuki i gratulujemy odwagi!

NAJNOWSZE