Meghan Markle i książę Harry: jak się poznali, skandale, dzieci. Przypominamy ich historię

2021-02-20 8:02 es
Meghan Markle i książę Harry
Autor: Dominic Lipinski/Press Association/East News

Meghan Markle i książę Harry w ostatnich latach sporo przeszli. Ich ślub był jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń towarzyskich. A jednak nie przerwał fali krytyki wobec amerykańskiej aktorki. W końcu Meghan i Harry porzucili rodzinę królewską i poszli "na swoje". Później Meghan Markle ujawniła, że straciła ciążę. Natomiast teraz para poinformowała, że ich syn, Archie będzie starszym bratem. Hotplota.pl przypomina historię ich związku!

Meghan Markle i książę Harry nie mieli lekko. Początki związku zwykle są stresujące. A kiedy dochodzi jeszcze nagonka medialna i królewski protokół?! Koszmar! A jednak książęta Sussex nieźle sobie radzą. Mija kolejny rok od ich ślubu i właśnie dotarły do nas radosne nowiny. Meghan Markle jest w drugiej ciąży!

Taka nowina to doskonała okazja, żeby przypomnieć historię ich związku. A trzeba pamiętać, że Meghan Markle i książę Harry sporo przeszli! Książę Harry już jako młody chłopiec przeżył traumę. Śmierć księżnej Diany wpłynęła na całe jego późniejsze życie. Arystokrata w młodzieńczym wieku dostał od mediów łatkę "zbuntowanego księcia". Był kluby, imprezy, konflikty z mediami i skandale...

Kiedy książę Harry balował, jego przyszła żona... brała ślub. Meghan Markle w 2011 roku wyszła za mąż. Jednak dwa lata później znowu była "do wzięcia".

Jak poznali się Meghan Markle i książę Harry?

Książęta Sussexu są doskonałym dowodem na to, że randki w ciemno mają sens. Meghan i Harry poznali się właśnie w ten sposób. Na początku lipca 2016 roku wspólna znajoma umówiła ich na spotkanie. Portal E! News podaje, że była to Violet von Westenhol. Inne źródła przekonują, że była to przyjaciółka Meghan, projektantka Misha Nonoo. Do spotkania doszło w Toronto. Tam Meghan Markle kręciła Suits, a książę Harry promował igrzyska dla weteranów wojennych Invictus Games.

Chociaż brzmi to dość tandetnie, to Meghan Markle i książę Harry zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Tak przynajmniej mówili w późniejszych wywiadach.

Zarobiły milion dolarów przed dwudziestką [Selena Gomez, Taylor Swift, Miley Cyrus] | ESKA XD - Hotplota #16

Książę randkuje z aktorką!

Wnuk królowej Elżbiety II randkuje z amerykańską aktorką! Taką informację ujawniły brytyjskie tabloidy pod koniec października 2016 roku. Wówczas pojawiło się mnóstwo artykułów na temat aktorki. Nie wszystkie były pochlebne, delikatnie mówiąc...

Mimo wszystko książę Harry przedstawił swoją wybrankę ojcu. W listopadzie 2016 roku wydał też oficjalne oświadczenie. W nim potwierdził, że Meghan Markle jest jego dziewczyną. Zaapelował też o zaprzestanie ataków na jego ukochaną. Pod koniec roku nawet jego brat - książę William zainterweniował w tej sprawie. On także apelował do mediów o zaprzestanie tworzenia kolejnych plotek na temat Meghan Markle.

Z miesiąca na miesiąc amerykańska aktorka coraz bardziej zbliżała się do brytyjskiej rodziny królewskiej. Poznawała kolejnych jej członków, aż w końcu samą królową. Święta Bożego Narodzenia 2016, Meghan spędziła właśnie z nimi. Towarzyszyła księciu podczas oficjalnych wystąpień oraz dopingowała go na meczach polo.

Zaręczyny Meghan Markle i księcia Harry'ego

Po 15 miesiącach związku Pałac Kensington ogłosił, że Meghan Markle i książę Harry się zaręczyli! Wydawać by się mogło, że ich życie przypomina bajkę. Nic bardziej mylnego... Zaczęły narastać plotki i krzywdzące artykuły na temat ich związku. Mówiło się, że królowa Elżbieta II bardzo krytycznie patrzy na wybrankę ukochanego wnuka. Ponadto Meghan Markle na każdym kroku łamała skostniałą, brytyjską etykietę.

Meghan i Harry wzięli ślub

Mimo wszystkich negatywnych docinków, Meghan Markle i książę Harry wzięli ślub. Ich amerykańsko-brytyjskie wesele odbyło się 19 maja 2018 roku na zamku Windsor. Wśród gości była prawdziwa mieszanka, obok członków rodziny królewskiej z Elżbietą II na czele, bawiły się gwiazdy show-biznesu takie jak Oprah czy David i Victoria Beckham.

Oczywiście po weselu wybrzmiewał temat dziecka. Kiedy Meghan Markle i książę Harry odwołali podróż poślubną, do Afryki plotki nabrały mega rozmachu. W końcu w październiku pałac Kensington ogłosił, że Meghan Markle jest w ciąży.

Meghan Markle urodziła

Na ten dzień czekał chyba cały świat. 6 maja 2019 Meghan Markle urodziła! Mówiło się, że na świat przyszedł brytyjsko-amerykański książę - Archie Mountbatten-Windsor. A jednak młody książę nie zdążył zaznać życia na dworze królewskim. Niespełna rok po jego narodzinach odbył się Megxit.

Megxit

8 stycznia 2020 r. Książę Harry i Meghan Markle ogłosili na Instagramie swoją decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej. Ostatnim wydarzeniem, w którym oficjalnie uczestniczyli jako książęta Sussex, było nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w dniu 9 marca.

Obecnie Meghan Markle i książę Harry - lub po prostu Harry - mieszkają w Kalifornii. Skupiają się na działalności charytatywnej, ale nie tylko. Ponieważ nie reprezentują już królowej Elżbiety, nie są na jej utrzymaniu. A rachunki trzeba płacić... Małżeństwo weszło w branżę filmową. Założyli własną firmę i podjęli współpracę z Netflixem. W międzyczasie Meghan Markle podpisała umowę z Disneyem na użyczanie głosu. Poza tym wystartowali z własnym podcastem!

Poronienie i ciąża

Po odejściu rodziny królewskiej Meghan Markle i książę Harry mogą się znacznie swobodniej komunikować z fanami. Nie zawsze jednak chodzi o przekazywanie radosnych wieści... Na łamach The New York Times była księżna Sussex wyznała, że w lipcu straciła drugą ciążę. Meghan Markle była kolejną gwiazdą, która w tamtym czasie poroniła. Doprowadziło to do głośnej dyskusji o tym tragicznym przeżyciu. Wiele kobiet zdecydowało się także opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Na szczęście już kilka miesięcy później Meghan Markle i książę Harry mogli podzielić się o niebo lepszą nowiną. W Walentynki ogłosili, że ich syn, Archie, zostanie starszym bratem!

NAJNOWSZE