Meghan i Harry chcą przedłużyć kontrakt z rodziną królewską! Wolą zostać royalsami

2020-12-28 8:33 kp
Książę Harry i Meghan Markle
Autor: SplashNews.com/East News

Gdy Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że odchodzą z rodziny królewskiej, mieli nadzieję, ze uda im się przeprowadzić bezbolesny dla nich Megxit, który pozwoli zachować im część przywilejów. Monarchia była jednak bardziej bezlitosna i w umowie megxitowej odbiera im większość funkcji. Teraz, gdy termin jej wykonania zbliża się, Sussexowie chcieliby znów negocjować!

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej doskonale pamiętają, że początek 2020 roku był dla royalsów wyjątkowo trudny. Po tym, jak Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że chcą odejść z monarchii, najważniejsi członkowie rodziny i urzędnicy musieli wypracować z nimi tzw. umowę megxitową, w której mieli zawrzeć, na jakich warunkach Sussexowie rozstaną się z życiem na dworze.

Szybko okazało się, że choć Meghan i Harry zapewniali, że chcą prowadzić w Ameryce "zwyczajne" życie, nie chcieli rozstawać się ze wszystkimi przywilejami, również finansowymi, oraz patronatami nad organizacjami. Wiosną para prowadziła z królową Elżbietą II batalię o możliwość używania słowa royal w ich działalności za oceanem - monarchini była jednak w tej kwestii nieugięta.

ESKA XD #012

Meghan Markle i książę Harry chcą zatrzymać Megxit

Zgodnie z umową między monarchą a Meghan Markle i księciem Harrym, parę miał obowiązywać "okres przejściowy" między ich starym i nowym życiem, którego data zakończenia została wyznaczona na 31 marca 2021. Właśnie wtedy Sussexowie mają pozbyć się swoich ostatnich zobowiązań wobec rodziny królewskiej oraz funkcji w organizacjach. Jak teraz donosi The Sun, para wcale nie ma na to ochoty!

The Sun donosi, że Meghan Markle i książę Harry mają ochotę dalej przewodniczyć organizacjom, nad którymi mają patronaty jako członkowie rodziny królewskiej. Są to najróżniejsze fundacje kobiece, których patronką jest Meghan oraz organizacje African Parks i Invictus Games, na których czele stoi Harry. Jak czytamy, książę Harry ma też nadzieję, że uda mu się odzyskać honorowe tytuły wojskowe, które odebrano mu wraz z odejściem z monarchii.

W styczniu Meghan Markle i książę Harry chcą odbyć na Zoomie spotkanie z royalsami, w których rozpoczną negocjacje. Później Harry ma udać się do Londynu.

Spodziewaliście się, że będzie im trudno rozstać się z rodziną królewską?

Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE