Wiedzieliście o tym?

Mateusz Gessler jest znanym restauratorem. Nigdy nie zgadniecie, kto jest jego dziadkiem!

2024-06-21 14:36

Znany szef kuchni oraz juror programu "MasterChef Junior" Mateuszowi Gesslerowi często przypisuje się pokrewieństwo z Magdaleną Gessler. Jednak mimo tego samego nazwiska, znana restauratorka nie jest jego matką. Wspólne nazwisko noszą dlatego, iż gwiazda "Kuchennych rewolucji" była żon bratem ojca Mateusza. Juror "MasterChef Junior" spokrewniony jest jednak z inną znaną osobistością.

Mateusz Gessler z racji wykonywanego zawodu i nazwiska od lat łączony jest z gwiazdą stacji TVN. Okazuje się jednak, że wcale nie jest jej synem, a Mateusz i Magda nie są ze sobą nawet spokrewnieni, a jedynie spowinowaceni za sprawą byłego męża prowadzącej "Kuchenne rewolucje". Właściciel trzech restauracji jest za to spokrewniony ze znanym polskim satyrykiem, aktorem i prezenterem telewizyjnym - Jackiem Federowiczem. Mateusz jest synem restauratora Adama Gesslera i Joanny Fedorowicz-Roqueblave - córki znanego, chociażby z produkcji Stanisława Barei "Nie ma róży bez ognia", Jacka Federowicza.

Czym się różni "MasterChef Junior" do dorosłego "MasterChefa"?

Mateusz Gessler podziwia swojego słynnego dziadka

Mateusz Gessler dzieciństwo spędził we Francji, gdzie wraz ze swoją mamą wyjechał tuż po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce. To właśnie we Francji uczył się gastronomii. Z powodu sytuacji politycznej w Polsce Jacek Fedorowicz przez długie lata nie widział wnuka. Spotkali się dopiero w roku 1989, kiedy sytuacja w Polsce nieco się ustabilizowała. Później ich kontakty były już nieco częstsze, a Mateusz w wieku 14 lat wystąpił nawet u boku Jacka Federowicza w jednym z odcinków "Dziennika Telewizyjnego". Restaurator nie ukrywa, że zawsze podziwiał swojego znanego dziadka. Panowie wspólnie wystąpili nawet w programie TVN Style "Miasto Kobiet" i opowiedział o swojej relacji ze sławnym dziadkiem.

Przyjeżdżasz z Paryża i wychodzisz z dziadkiem na ulicę, to się czujesz dumny jak paw, bo co dwie sekundy ktoś go zatrzymywał i prosił o autograf [...]. A ja chodziłem jak krasnal i patrzyłem na niego i mówiłem "Jezu, to jest bohater po prostu" - mówił Mateusz Gessler.

Wiedzieliście, że Mateusz Gessler i Jacek Fedorowicz są ze sobą spokrewnieni?

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie zdjęcia obu panów!