Mata przekaże ogromną kwotę na Fundację 420. Co jeszcze obiecał przyszły kandydat na prezydenta?

2022-08-07 9:36 Joanna Dembek
Mata
Autor: Screen/Instagram/@fundacja420 Mata wygłosił przemówienie do swoich wyborców

Mata wygłosił przemówienie, w którym zwrócił się do społeczeństwa, zapowiadając, co zamierza zrobić w ramach kampanii wyborczej na urząd Prezydenta RP. Jego najbliższym krokiem jest przekazanie 420 tysięcy złotych na rzecz Fundacji 420. Ogłosił również na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze.

W połowie lipca Mata ogłosił, iż zamierza startować na urząd Prezydenta Polski. Rozpoczął kampanię, która potrwa 18 lat. Dlaczego tak długo? Otóż Matczak chce, aby obywatele mieli czas przyjrzeć się jego działaniom i ocenić jego kandydaturę i plany wobec Polski według własnego uznania. W sieci pojawiło się przemówienie rapera, w którym zapowiedział, co zamierza zrobić w najbliższym czasie wspólnie z Fundacją 420.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze, które Mata wpłaci na rzecz Fundacji 420?

Na oficjalnym profilu Fundacji 420 pojawiło się wideo, w którym Mata wygłasza ważne przemówienie. Na razie sprawy krążą wokół depenalizacji marihuany. Jak wiadomo, Michała Matczak jest stałym konsumentem zakazanej używki. Na początku tego roku został złapany przez policję, a przy nim znaleziono 1,5 grama środków odurzających. Zgodnie z kodeksem prawnym grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Michał Matczak czuje ogromną niesprawiedliwość, którą wywołuje fakt, że tak groźna używka jak alkohol jest w Polsce legalna, a marihuana, choć mniej szkodliwa nadal w Polsce jest zakazana. Oto, co powiedział podczas swojego przemówienia.

Kolejnym ruchem pod publikę jako kandydata na urząd Prezydenta RP jest przekazanie 420 tysięcy na rzecz fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. Uważam, że jest to szczególnie ważne, ponieważ tabuizowanie tego tematu w 2022 roku to nieśmieszny żart. Marihuana jest mniej szkodliwa i uzależniająca niż alkohol, ale tak samo jak alkohol jest narkotykiem i warto o tym pamiętać. Ja będę o tym przypominał, ponieważ zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka, tylko długofalowe uświadamianie społeczeństwa. 

Czy Mata jest waszym wymarzonym kandydatem na urząd Prezydenta RP?

Sonda
Czy Mata to według ciebie dobry kandydat na urząd Prezydenta RP?
Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
NAJNOWSZE