Mata

i

Autor: Polska Press/East News Mata

Mata nie odpowie za posiadanie marihuany. Sąd podjął decyzję

2023-02-07 16:33

Sąd umorzył postępowanie wobec Maty, który rok wcześniej został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany. Akt oskarżenia jest tendencyjny. Powody są pozamerytoryczne - argumentował obrońca. Czy będzie apelacja?

27 stycznia 2022 Mata został zatrzymany przez policję za posiadanie 1,45 grama marihuany. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów przeszukała dom rapera, jednak na miejscu nie znaleziono więcej zakazanych substancji. Do sądu wpłynął jednak akt oskarżenia, a sąd właśnie podjął = ważną dla Maty decyzję. 

Mata triumfuje! Sąd umorzył postępowanie

Mata od początku tego roku głośno mówi o depenalizacji marihuany. Pierwszy raz publicznie powiedział o legalizacji zakazanej substancji podczas gali "Bestsellery Empiku 2022", gdy odbierał nagrodę w kategorii „Muzyka: rap & hip hop”. Wtedy zachęcał wszystkich do przyłączenia się w jego akcję.

Później, zapowiedział również, iż planuje kandydować w 2040 roku na fotel prezydenta Polski i już teraz rozpoczął kampanię. Jednym z celów młodego rapera jest oczywiście zmiana prawa dotycząca posiadania marihuany: "Uważam, że jest to szczególnie ważne, ponieważ tabuizowanie tego tematu w 2022 roku to nieśmieszny żart. Marihuana jest mniej szkodliwa i uzależniająca niż alkohol, ale tak samo jak alkohol jest narkotykiem i warto o tym pamiętać" - mówił Mata.

Prokuratura działając w oparciu o obowiązujące prawo skierowała do sądu akt oskarżenia, tłumacząc decyzję tymi słowami: "W ocenie Prokuratury orzeczenie kary wobec oskarżonych jest celowe, ponieważ wymagają tego względy wychowawcze oraz zapobiegawcze, a w szczególności pożądane jest ukształtowanie u oskarżonych postawy akceptowanej społecznie"

Dnia 7 stycznia 2023 roku sąd wydał decyzję o umorzeniu postępowanie, ze względu na tendencyjność aktu oskarżenia. Obrońca Maty tłumaczył przed sądem, iż jest to modelowa sytuacja, w której występuje znikoma szkodliwość społeczna czynu. Prokurator wniósł sprawę do dalszego rozpatrzenia.

Naładujesz samochód elektryczny w trakcie jazdy | ESKA XD - Prosto z salonu #65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE