Martyna Wojciechowska pokazała drugą adoptowaną córkę! Teraz Kabula ma siostrę

2019-01-08 14:18
Martyna Wojciechowska Hotplota.pl
Autor: Dzien Dobry TVN Martyna Wojciechowska Hotplota.pl

Martyna Wojciechowska już kilka lat temu straciła głowę do Kabuli - dziewczynki cierpiącej na albinizm, którą poznała w Tanzanii. Teraz jej adoptowana córka ma siostrę, bo Martyna Wojciechowska wzięła pod swoją opiekę kolejną dziewczynę. Zobaczcie ich wspólne zdjęcie!

Martyna Wojciechowska to ekspertka od spełniania marzeń. W zeszłym roku podróżniczka podbiła serca całej Polski, pokazując historię Kabuli - cierpiącej na albinizm nastolatki z Tanzanii, która w wyniku lokalnych wierzeń w barbarzyński sposób straciła rękę. Martyna nie tylko zainteresowała kraj jej losem, ale i sama się zaangażowała w pomoc - Kabula została przez nią adoptowana i już jako jej córka uczy się w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie w Tanzanii.

To jednak nie koniec tej podnoszącej na duchu historii. W grudniu Martyna Wojciechowska zdradziła, że adoptowała kolejną dziewczynę! Tatu - bo tak ma na imię - również pochodzi z Tanzanii i również cierpi na albinizm.

Martyna Wojciechowska i jej córki z Tanzanii

Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” - powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii.

- napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie i pokazała zdjęcie dwóch młodych kobiet.

W komentarzach nie brakuje słów uznania i oczywiście życzeń dla nastolatek, które w przyszłości chcą zmieniać świat na lepsze.

Powodzenia!

>> Martyna Wojciechowska zmieniła imię! Kto teraz będzie podróżował na krańce świata?

Zobacz też:

NAJNOWSZE