Marina Łuczenko-Szczęsna NIE IDZIE NA WYBORY! "Ja się nie interesuję polityką"

2019-10-10 15:14 nk
Marina Łuczenko-Szczęsna
Autor: WBF

Choć większość artystów apeluje, by 13 października 2019 iść na wybory parlamentarne i spełnić swój obywatelski obowiązek, Marina Łuczenko-Szczęsna bez zawstydzenia przyznaje, że do urny się nie wybiera, bo... uważa, że "artyści powinni być troszeczkę z boku". Ma na myśli wszystkich artystów czy tylko tych niemieszkających w Polsce?

Choć większość osób publicznych (bez względu na opcję polityczną) zachęca, by 13 października 2019 do urn poszło jak najwięcej osób - w końcu od wyniku głosowania zależy przyszłość Polski i Polaków - wciąż znajdują się osoby, które nie wstydzą się przyznać publicznie, że nie zamierzają spełniać tego obywatelskiego obowiązku. Należy do nich Marina Łuczenko-Szczęsna, która w jednym z wywiadów powiedziała wprost, że udziału w wyborach parlamentarnych nie weźmie!

Marina Łuczenko: wybory?! Jestem na nie!

Marina Łuczenko-Szczęsna powiedziała w rozmowie z wp.pl, że nie pójdzie głosować, bo jej zdaniem artyści to grupa społeczno-zawodowa, która nie powinna brać udziału w wybieraniu rządzących swoim krajem ludzi.

Marina Łuczenko-Szczęsna nie sprecyzowała, czy chodzi jej o wszystkich artystów, czy tylko tych niemieszkających obecnie w Polsce. Tak czy inaczej piosenkarka uargumentowała swoją decyzję także tym, że jej samej w Polsce akurat nie będzie, choć przecież wiadomo, że oddać swój głos można w dowolnym zakątku kraju, jeśli się uprzednio złoży odpowiedni wniosek online.

Ja się nie interesuję polityką i nie angażuję się tak w politykę. Zawsze uważałam, że artyści powinni być troszeczkę z boku. Nie będę na pewno [głosować], bo mnie po prostu nie będzie.

- powiedziała Marina, a podpytywana dalej przez dziennikarza przyznała, że nie złożyła wniosku o głosowanie za granicą i dodała raz jeszcze:

Nie angażuję się w politykę.

Co sądzicie o jej decyzji?

Marina Łuczenko
Autor: WBF
NAJNOWSZE