Marianna Schreiber

i

Autor: x-news/TVN

Marianna Schreiber reaguje na wprowadzenie rejestru ciąż. „Mnie też to przeraża”

2021-11-27 11:24

Marianna Schreiber od czasu pojawienia się w programie Top Model jest obecna w polskim show-biznesie, ale przede wszystkim aktywnie prowadzi konto w social mediach. To tam chwali się odważnymi fotkami i zabiera głos w społecznych sprawach.

Marianna Schreiber zasłynęła na początku 10. edycji programu Top Model. Choć Marianna szybko pożegnała się z programem, to zdążyła opowiedzieć o swojej rodzinie i mężu, który jest jednym z ministrów.

Po udziale w Top Model mocno zaangażowała się w prowadzenie konta w social mediach. Jej liczne przemyślenia spotykały się z mocnym odzewem internautów.

Teraz głos zabrała w sprawie głośnego ostatnio rejestru ciąż, który rząd chce wprowadzić do życia od stycznia przyszłego roku.

Marianna wyraziła jasno swoje stanowisko.

Długo zwlekałam z napisaniem tego postu, bo nie mogłam uwierzyć w tzw. REJESTR CIĄŻ. Nerwowo przeszukiwałam Internet, bo zwyczajnie NIE WIERZYŁAM! Byłam w szoku, że po wszystkim co już się wydarzyło, po tragicznej śmierci Izy - ktoś wpadł na tak CHORY POMYSŁ w imię „wątpliwej dbałości” o zdrowie kobiety. Nie chcę podgrzewać już i tak wrzącej atmosfery, ani dyskutować o korzyściach „medycznej informacji”. Chcę jedynie powiedzieć: JESTEM PRZECIWNA WPROWADZENIU REJESTRU CIĄŻ! Nie widzę powodu, aby taka informacja wychodziła poza kobietę, lekarza i jej partnera. Taki rejestr to szereg zagrożeń dotyczących inwigilowania kobiet oraz wnikania w tak intymną sferę, do której NIKT BEZ ZAPROSZENIA NIE POWINIEN ŻĄDAĆ DOSTĘPU. Wiem, jak bardzo kobiety się boją – bo mnie też to przeraża. Słyszę, ile z Nas myśli o emigracji. Dlaczego? Ponieważ kobiety boją się o własne zdrowie i życie. 

- pisała.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

REJESTR CIĄŻ to jest CHORY POMYSŁ i natychmiast wymaga leczenia! Od lat spada liczba urodzeń. Boję się w tym momencie tak wielu scenariuszy: że za chwilę DZIECI NIE BĘDĄ SIĘ W POLSCE RODZIĆ, bo wygra strach. Boję się, że kobiety - które nawet pragną macierzyństwa zrezygnują z tego marzenia, bo nie zaryzykują. Boję się, że kobiety przestaną się badać i to co miało podnieść jakość opieki medycznej przyniesie tragiczne żniwo… Powtórzę to co napisałam w jednym z postów: JESTEM OSOBĄ WIERZĄCĄ, DLATEGO PAMIĘTAJMY O TYM, ŻE „WOLNA WOLA” JEST PRAWEM CZŁOWIEKA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. ŻADEN CZŁOWIEK NIE JEST UPRAWNIONY DO BYCIA STRAŻNIKIEM CZYJEGOŚ SUMIENIA.

 - kontynuowała.

Całość wpisu znajdziecie poniżej.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Gdy ostatnio Kim Kardashian i Pete Davidson pokazali się razem, komik miał...

Zobacz też: Dziewczyny z Dubaju: Premiera z udziałem gwiazd