Maria Sadowska

i

Autor: AKPA Maria Sadowska żałuje, że Steczkowska nie jedzie na Eurowizję

Eurowizja 2024

Maria Sadowska wolałaby, żeby na Eurowizję jechała Steczkowska. To artystka sądzi o Lunie

2024-04-21 12:58

Wszyscy z niecierpliwością odliczają dni do rozpoczęcia największego święta muzyki, jakim jest Eurowizja. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Luna z utworem "The Tower". Jej główną rywalką była Justyna Steczkowska, która ostatecznie zajęła w preselekcjach drugie miejsce. Czy Maria Sadowska żałuje, że to nie utytułowana wokalistka pojedzie do Malmö?

Krajowe preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji od lat wzbudzają wiele skrajnych emocji. Nie brakowało w nich zaskoczeń i nieoczekiwanych decyzji. Wystarczy, chociażby wspomnieć ubiegłoroczne eliminacje, w których Jann mimo ogromnego poparcia wśród słuchaczy przegrał ostatecznie z Blanką. W tym roku wiele kontrowersji wzbudzała forma wyboru artysty, który będzie reprezentował Polskę podczas 68. Konkursu Eurowizji.

Telewizja Polska zdecydowała, że w tym roku o tym, kto pojedzie do Szwecji, zadecyduje komisja "za zamkniętymi" drzwiami, a jej skład ujawniony zostanie dopiero po ogłoszeniu wyniku głosowania. Decyzją pięcioosobowego jury nasz kraj reprezentować będzie Luna i jej utwór "The Tower". Dla wielu fakt, iż to nie doświadczona artystka, którą jest Justyna Steczkowska, a właśnie Luna pojedzie na Eurowizję, był niemałym zaskoczeniem. Tym bardziej, że jak wynika z ujawnionych list głosowania, Steczkowska przegrała z Aleksandrą Wielgomoas zaledwie jednym punktem!

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Maria Sadowska żałuje, że Steczkowska nie jedzie na Eurowizję. Tak oceniła Lunę

Zanim Luna zaprezentuje się na Eurowizji wzięła udział w kilku koncertach w ramach pre-parties. Jej występy w Barcelonie i Londynie spotkały się raczej z krytycznym odbiorem. W wywiadzie z portalem Jastrząb Post wokalistka i reżyserka Maria Sadowska została zapytana, o to, czy żałuje, że to nie Justyna Steczkowska pojedzie na Eurowizję. Piosenkarka, która zna Steczkowską prywatnie wyznała, że żałuje, że to nie Steczkowska będzie reprezentować Polskę.

Ja powiem szczerze, że ja jednak, przepraszam, nie chcę urazić Luny, bardzo ubolewam, że to nie Justyna pojechała na Eurowizję, ponieważ bardzo kibicowałam, to był fantastyczny utwór - powiedziała.

Artystka wyznała, że jej zdaniem Luna również jest dobrym wyborem, mimo to, brakuje jej doświadczenia i obycia ze sceną, jakie w czasie długoletniej kariery zdobyła Justyna Steczkowska:

Justyna ma klasę, pewność siebie, duże doświadczenie. Bardzo żałuję, uważam, że to była szansa dla nas, aby pokazać się na wysokim poziomie artystycznym. Nie mówię, że Luna tego nie zrobi, trzymam kciuki, ale jest jeszcze troszkę niedoświadczona, więc na pewno będzie to dla niej ogromna presja - wyznała Sadowska.