ostre słowa

Marcin Prokop ostro o show-biznesie. "Są to osoby, które w szkole były popychadłami"

2024-05-27 20:26

Marcin Prokop często zabiera głos w sprawach społecznych i powszechnych. Tym razem postanowił wypowiedzieć się na temat wszechobecnych celebrytów. Trzeba przyznać, że nie gryzł się w język i dosyć mocno ich podsumował. Nie zabrakło też osobistych wspomnień i przeżyć dziennikarza. Czym podpadli mu celebryci?

Marcin Prokop cieszy się dużą popularnością wśród telewidzów. Razem z Dorotą Wellman tworzy przezabawny duet w programie "Dzień dobry TVN". Dziennikarz ceni sobie swoją prywatność i rzadko kiedy otwiera się na osobiste tematy. Tym razem zrobił jednak wyjątek i chętnie opowiedział o własnych przeżyciach. Wszystko poszło o celebrytów, których postanowił ostro podsumować. Dziennikarz ceniony jest przede wszystkim za swoją pozytywną energię, błyskotliwość, niebanalne poczucie humoru oraz fakt, że często zabiera głos w społecznych i publicznych sprawach. O co poszło tym razem?

Marcin Prokop zwierzył się na temat córki. "Chyba nie będzie osobą, która po moich plecach wespnie się do show-biznesu"

Marcin Prokop wyjaśnił show-biznes?

Marcin Prokop był niedawno jednym z gości w podcaście Kuby Jankowskiego - "Balans". Nie zabrakło rozmów o celebrytach i osobach publicznych. Dziennikarz nie zawahał się użyć ostrych słów. "Media, zwłaszcza te, które eksponują wizerunek, czyli telewizja czy internet, przyciągają z definicji patologię. Ludzi, którzy są np. chorobliwie narcystyczni, w ten sposób eksponują swój narcyzm, karmią go. Myślę, że narcyzm jest największą chorobą świata medialnego, który prowadzi do nadmiernego przekonania o swojej ważności, doniosłości swojej roli" - stwierdził Prokop w rozmowie z Kubą Jankowskim. "Osoby, które dochodzą gdzieś wysoko w naszej branży, kompensują sobie jakieś niezauważenie, niedokochanie w przeszłości. Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale czasami są to osoby, które w szkole były popychadłami. Bo np. były otyłe, a teraz są piękne, zmieniły swój wygląd, noszą drogie ubrania, ale w głowie wciąż zostały tymi ofiarami, które w szkole były przedmiotem jakichś nadużyć" - wytłumaczył swój pogląd Marcin. "Ludzie generalnie nie współczują celebrytom. Ja opowiadający, że moja praca jest ciężka, bo muszę rano wstać, bo nie mam energii, a są oczekiwania, żeby ją dostarczać, jest dla wielu ludzi, po prostu oderwane od rzeczywistości. (...) Większość wyobraża sobie, że nasza praca jest spełnieniem jakiejś bajki, o której wszyscy marzą. (...) Mogę z tym empatyzować, ale nie wchodząc w moje buty, nikt nie przekona się, z czym dana praca się wiąże. Nie chcę z siebie robić teraz ofiary, mówiąc, że moja praca jest ciężka, bo owszem jest, jednak możliwości, które ona daje, nikt nie powinien na to narzekać" - podsumował dziennikarz. Trzeba przyznać, że Prokop nie oszczędzał branży show-biznesowej. Czy ma rację?

Marcin Prokop uciął kontrowersje. Tyle głosów zdobył Bartek Wasilewski w "Mam Talent!"

Marcin Prokop jest znanym polskim dziennikarzem, który karierę w mediach rozpoczął w 1997 roku. Przygodę telewizyjną rozpoczął w 2001 roku w MTV. Od 2007 roku jest współprowadzącym "Dzień dobry TVN". Razem z Dorotą Wellman tworzą jeden, z ulubionych duetów widzów. Prokop był również współprowadzącym "Mam Talent", gdzie rozbawiał publiczność i uczestników razem z Szymonem Hołownią. Aktualnie, Marcin zasiada w jury programu - obok Agnieszki Chylińskiej i Julii Wieniawy. Marcin Prokop prężnie działa w świecie social mediów, gdzie zebrał ponad 725 tysięcy obserwujących.

Marcin Prokop reaguje na aferę z Dodą podczas Bestsellerów Emipku