Marcin Gortat

i

Autor: mat. prasowe

Marcin Gortat uderza w antyszczepionkowe gwiazdy. „Żeby potem nie było płaczu”

2021-12-09 13:18

Marcin Gortat to kolejna osoba, która postanowiła publicznie powiedzieć, co sądzi o szczepionkach i całej kontrowersyjnej otoczce, jaka im towarzyszy. Nie pozostawił suchej nitki na kolegach z branży, zwłaszcza na jednej osobie, która ostatnio jest na celowniku wielu osób. Domyślacie się, o kogo chodzi?

Obecnie społeczeństwo jest mocno podzielone. Pandemia i kwestia szczepionek spędza sen z powiek wielu osobom. Internauci dają upust emocjom w social mediach, a wiele gwiazd nawołuje do „opamiętania się”. Prym wśród antyszczepionkowców niezmiennie wiedzie Edyta Górniak.

Piosenkarka odważnie broni swojego stanowiska i nikomu nie daje się przekonać na inną stronę. Podczas gdy Górniak szerzy koronosceptyczne poglądy, inne gwiazdy zachęcają do przyjmowania szczepionek i dbania o swoje zdrowie.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 03.12.2021

Teraz głos w sprawie zabrał koszykarz Marcin Gortat. Sportowiec jasno wyraził, jakie jest jego stanowisko i ostro powiedział, co sądzi o gwiazdach, które szerzą teorie zbliżone do tych, które głosi Górniak.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post, zdradził, czy przyjął szczepionkę i co sądzi o gwiazdach, które głoszą odmiennego od jego przekonania.

- mówił, po czym odniósł się do Edyty Górniak.

- wyznał.

Ja jestem za tym, żeby się szczepić. Szczepiłem się już dwukrotnie. Teraz miałem brać trzecią, ale ze względu na loty zdecydowałem się, że przełożę o parę dni. Jestem szczepionkowcem, nie rozumiem antyszczepionkowców, słyszę twierdzenia niektórych gwiazd i osób na temat tez antyszczepionkowych, to naprawdę ręce opadają. Gdy słyszy się, że witaminy wystarczą, a nie szczepionka. Powiedzcie to ludziom, którzy umarli, że mogli brać witaminy. Na dzień dzisiejszy ja jestem za tym, aby się szczepić. Po to, aby chronić ludzi, przyjaciół i rodzinę wokół siebie i normalnie funkcjonować.

Sonda
Czy według Ciebie warto się szczepić przeciwko koronawirusowi?

Nie rozmawialiśmy na ten temat. Edyta ma swoje zdanie i ma prawo do tego. Aczkolwiek nie uważam, żeby tezy, które były wypowiadane – nie mówię, że chodzi mi o te, które mówiła Edyta – ale tezy wypowiadane przez wiele osób, są błędne. Nie mamy tej wiedzy na temat jak ten wirus działa, albo jak ta szczepionka działa. Myślę, że są więksi eksperci, większe autorytety, które wiedzą i jeżeli te autorytety mówią, że trzeba się zaszczepić, to po prostu się szczepimy.

Na koniec dnia to jest decyzja każdego człowieka. Jeżeli nie chce się zaszczepić, to niech się nie dziwi, że nie ma dla niego potem miejsca w szpitalu, albo, że ktoś nie może mu pomóc, bo nie ma na to leku. Żeby potem nie było płaczu i opłakiwania zmarłego członka rodziny, bo uwierzył w jakąś bzdurną teorię antyszczpionkowców.