Nicole Sochacki-Wójcicka Mama Ginekolog i Maja Staśko

i

Autor: AKPA / Bartosz KRUPA/East News Nicole Sochacki-Wójcicka przyznała, że przyjmuje znajome na badania lekarskie poza kolejnością

Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką. Izba Lekarska pogrążyła lekarkę, a Maja Staśko komentuje

2023-02-07 11:03

Działalność Nicole Sochacki-Wójcickiej wzbudziła wiele kontrowersji. Po tym, jak sama przyznała, iż przyjmuje znajome pacjentki poza kolejnością, spadła na nią fala krytyki. Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił przyjrzeć się sprawie i wydał komunikat, który pogrążył lekarkę. Maja Staśko szeroko komentuję tę sprawę w mediach społecznościowych.

W sieci zawrzało, gdy Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog przyznała, że przyjmuje znajome pacjentki poza kolejnością. A co więcej, wykonuje badania na sprzęcie pochodzących ze środków publicznych. Sprawę nagłośniła influencerka Wiola vel Pudi oraz Maja Staśko, które są przeciwne takim praktykom. Mama ginekolog ostro się tłumaczy, a do jej miejsca pracy spływają liczne skargi. NFZ wystosowało już komunikat, a teraz żąda wyjaśnień ze strony Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Mama ginekolog praktykuje przyjmowanie koleżanek po godzinach pracy. Opisała jedną z sytuacji, kiedy to znajomych chciała wpaść na wizytę. Mama ginekolog nie miała nic przeciwko.

Emilka do mnie dzisiaj napisała, czy może do mnie wpaść zrobić USG. Napisałam: tak, tak, kończę pracę za 40 minut, to wpadnij - napisała Mama Ginekolog na Instagramie.

Mama ginekolog w swoich mediach społecznościowych tłumaczyła swoim fanom, iż przyjmowanie niektórych pacjentek poza kolejnością jest normalną praktyką i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Ktoś pisze, że to nie jest normalne. Rozumiem, że możesz się tak czuć, bo być może nie masz w rodzinie, u znajomych lekarzy, Ale tak po prostu jest na całym świecie. (...) To jest normalne dla każdego empatycznego człowieka, że pomaga ludziom, którzy są jemu bliscy - próbowała tłumaczyć Nicole.

Takie tłumaczenia nie przekonały wielu kobiet, które często muszą czekać tygodniami i miesiącami na pilną wizytę. Internautki zarzucają lekarce wspieranie nierówności społecznych i tworzenie podwójnych standardów. Oprócz tego, razi również fakt, że badania wykonywane są w placówce, w której sprzęt pochodzi ze środków publicznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia przyjrzał się sprawie, skrytykował działalność Mamy Ginekolog i zażądał wyjaśnień.

Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ. W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje Mama Ginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów.

Izba Lekarska również zareagowała na aferę z Mamą Ginekolog w roli głównej i podobnie jak NFZ, nie popiera takich praktyk. To może oznaczać dla niej wielkie kłopoty.

Co do zasady, przyjmowanie pacjentów w ramach środków publicznych pochodzących z NFZ po godzinach pracy lekarza nie powinno mieć miejsca i jest sprzeczne z etyką lekarską. (...) jeśli OROZ (Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej) stwierdzi, że zaistniały nieprawidłowości, skieruje do Okręgowego Sądu Lekarskiego wniosek o ukaranie lekarki - poinformowała Wirtualną Polskę Olga Rasińska, rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Środowisko lekarskie, jak i opinia publiczną są oburzone naginaniem prawa przez lekarkę-influencerkę, która do tej pory czuła się bezkarna. Naczelna polska aktywistka, walcząca o równość społeczną również zabrała głos w sprawie. Maja Staśko skomentowała poczynania Nicole Sochacki-Wójcickiej wskazując nazwiska osób, które nie widzą niczego złego w działalności Mamy Ginekolog. Jest To Tomasz Lis, Zofia Zborowska czy Lil Masti - osoby które należą do grona znajomych Nicole.

Co łączy wszystkie osoby zamieszane w sprawę i wypowiadające się w niej? To celebryci, influencerzy, osoby bogate i z kontaktami. Afera dotycząca przyjmowania znajomych poza kolejką przerodziła się w ujawnienie ludzi, którzy kierują się kolesiostem i zaciekle się bronią - mimo iż argumenty przeciwko lekarce są mocne - napisała Maja Staśko na Instagramie.

Mama Ginekolog chwaląc się popełnianiem przestępstwa, musi się teraz liczyć nie tylko z ostracyzmem społecznym, ale także z poważnymi konsekwencjami regulowanymi przez prawo. Sąd lekarski może ją srogo ukarać za ten występek: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia na okres od roku do pięciu lat, ograniczenie zakresu czynności w wykonywaniu zawodu lekarza na okres od sześciu miesięcy do dwóch lat, zawieszenie prawa wykonywania zawodu na okres od roku do pięciu lat oraz pozbawienie prawa wykonywania zawodu, o którym mowa w art. 5 zadania samorządu lekarzy pkt 3-3c.

Nicole Sochacki-Wójcicka Mama Ginekolog

i

Autor: Screen/Instagram/majakstasko Nicole Sochacki-Wójcicka na Instagramie
Nicole Sochacki-Wójcicka Mama Ginekolog

i

Autor: Screen/Instagram/@majakstasko Nicole Sochacki-Wójcicka na Instagramie
ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Filip Rudanacja z Radia ESKA rozmawia ze znaną pisarką o związkach, przyjaźni damsko-męskiej i seksie.

Posłuchaj nowego podcastu Gabrieli Gargaś!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE