Małgorzata Rozenek-Majdan w ciąży a koronawirus. Zdradziła, jak o siebie dba w tym czasie!

2020-03-26 14:45 kp
Małgorzata Rozenek-Majdan
Autor: WBF

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszyscy z niepokojem śledzimy kolejne informacje. To jednak szczególnie trudny czas dla kobiet w ciąży, które mają utrudniony kontakt z lekarzem, a dodatkowy stres nie jest dla nich wskazany. O dobre samopoczucie mimo sytuacji stara się dbać Małgorzata Rozenek-Majdan. Żona Radka Majdana zdradziła, jak udaje jej się nie ulec panice.

Małgorzata Rozenek-Majdan przechodzi czas izolacji w towarzystwie swojego męża i dzieci. Celebrytka już wiele dni temu uciekła z Warszawy na mazurską wieś i tam stara się w spokoju obserwować rozwój wypadków. Nerwy są w jej przypadku tym bardziej niewskazane - przecież Małgosia jest już w siódmym miesiącu ciąży!

Fanki Małgorzaty Rozenek-Majdan na Instagramie głośno zastanawiały się więc, jak żonie Radka Majdana udaje się unikać stresu w tej wyjątkowo stresującej sytuacji. Oddzielenie od pozostałych członków rodziny czy brak spotkań z lekarzem wzbudza niepokój u każdej kobiety w ciąży. Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się więc swoją receptą na te trudne czasy.

Małgorzata Rozenek-Majdan chroni się przed koronawirusem

Często mnie pytacie, czy nie martwię się w ten dziwny czas będąc w 7 mśc ciąży. Oczywiście, że czuje się nieswojo i nie tak sobie wyobrażałam końcówkę ciąży. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lekarzami i bardzo poważnie stosujemy się do ich zaleceń, a to bardzo pomaga nam w poczuciu, że robimy to co należy. Zalecenia są proste:

1. Unikanie kontaktów społecznych - od 15 marca , kiedy zdecydowaliśmy się uciec z Warszawy, po to żeby sobie to ułatwić, nie kontaktowałam się z nikim poza moją rodziną. To daje poczucie bezpieczeństwa, że nie miałam się jak zarazić.

2. Mycie i dezynfekcja rąk - przestrzeganie tego zalecenia nie jest szczególnie trudne, bo moja Mama zawsze zwracała mi na to uwagę, a przecież czym skorupka za młodu ... itd 😁

3. Zdrowe żywienie - to, że siedzimy w domach i ciągnie nas do tej lodówki częściej niż zwykle, nie znaczy, że mamy sięgać po niezdrowe rzeczy 😄 to nie jest najlepszy czas na dietę, ale dobre nawyki żywieniowe się ma, niezależnie od trudności.

4. Ruch - tu pojawia się sporo kontrowersji, jedni krzyczą NIE WYCHODŹ Z DOMU, co ogólnie ma sens, ale i lekarze i Ministerstwo Zdrowia razem z Kancelarią Premiera wyraźnie mówią, że jeżeli masz szanse wyjść na spacer, z dala od skupisk ludzkich, rób to 😁 i tu wracamy do powodu dla, którego wyjechaliśmy z Warszawy. Tu nasze szansę na spotkanie ludzi na spacerach są nieporównywalnie mniejsze, niż w Warszawie, a spacer ma naprawdę dobroczynny wpływ na kobiety w ciąży 👍szczególnie, że woj. mazowieckie ma największa liczbę zachorowań, a psy same się nie wyprowadzą😉 Last but not least

5. Dobre nastawienie - można się dołować, martwić, czarnowidzieć, ale teraz to i tak nie ma sensu. Teraz i tak nie możemy nic zrobić. Ta pandemia dotknie każdego, każdą branżę, wszystkich, ale zajmiemy się jej skutkami później. Teraz starajmy się znaleźć pozytywne aspekty sytuacji.

- napisała Małgosia na Instagramie. Celebrytka dodała też, że teraz najlepszym sposobem na zachowanie dobrego nastroju jest skupianie się na tym, co dobre.

Ja cieszę się że wreszcie mam czas na przeczytanie wszystkich książek, które czekają na półce. I ciagle pamietam, że ten mały człowiek pod sercem nie wie co tu się dzieje i jeszcze będzie miał dużo czasu żeby się martwić w swoim życiu i dopóki zależy to ode mnie, nie chce żeby się już teraz denerwował. Dlatego spokój, relaks i miłość ❤️

- dodała.

Pod postem nie zabrakło nie tylko słów wsparcia od innych kobiet w ciąży, ale i zwyczajowych uszczypliwości od internautek. Gdy jedna z nich zapytała, czy Małgorzata i jej rodzina osobiście wykonują teraz wszystkie prace domowe, prezenterka odpowiedziała:

Oczywiście że sami, dziwi mnie że mogła Pani pomyśleć inaczej. Wszystkie prace w domu naprawdę nie są mi obce a gotować wręcz uwielbiam. Nie ukręcam też szczeniaczkom głów w trakcie czarnych mszy😉

Jak widać, Małgorzaty Rozenek-Majdan nie opuszcza dobry humor!

Wyświetl ten post na Instagramie.
Często mnie pytacie, czy nie martwię się w ten dziwny czas będąc w 7 mśc ciąży. Oczywiście, że czuje się nieswojo i nie tak sobie wyobrażałam końcówkę ciąży. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lekarzami i bardzo poważnie stosujemy się do ich zaleceń, a to bardzo pomaga nam w poczuciu, że robimy to co należy. Zalecenia są proste: 1. Unikanie kontaktów społecznych - od 15 marca , kiedy zdecydowaliśmy się uciec z Warszawy, po to żeby sobie to ułatwić, nie kontaktowałam się z nikim poza moją rodziną. To daje poczucie bezpieczeństwa, że nie miałam się jak zarazić. 2. Mycie i dezynfekcja rąk - przestrzeganie tego zalecenia nie jest szczególnie trudne, bo moja Mama zawsze zwracała mi na to uwagę, a przecież czym skorupka za młodu ... itd 😁 3. Zdrowe żywienie - to, że siedzimy w domach i ciągnie nas do tej lodówki częściej niż zwykle, nie znaczy, że mamy sięgać po niezdrowe rzeczy 😄 to nie jest najlepszy czas na dietę, ale dobre nawyki żywieniowe się ma, niezależnie od trudności. 4. Ruch - tu pojawia się sporo kontrowersji, jedni krzyczą NIE WYCHODŹ Z DOMU, co ogólnie ma sens, ale i lekarze i Ministerstwo Zdrowia razem z Kancelarią Premiera wyraźnie mówią, że jeżeli masz szanse wyjść na spacer, z dala od skupisk ludzkich, rób to 😁 i tu wracamy do powodu dla, którego wyjechaliśmy z Warszawy. Tu nasze szansę na spotkanie ludzi na spacerach są nieporównywalnie mniejsze, niż w Warszawie, a spacer ma naprawdę dobroczynny wpływ na kobiety w ciąży 👍szczególnie, że woj. mazowieckie ma największa liczbę zachorowań, a psy same się nie wyprowadzą😉 Last but not least 5. Dobre nastawienie - można się dołować, martwić, czarnowidzieć, ale teraz to i tak nie ma sensu. Teraz i tak nie możemy nic zrobić. Ta pandemia dotknie każdego, każdą branżę, wszystkich, ale zajmiemy się jej skutkami później. Teraz starajmy się znaleźć pozytywne aspekty sytuacji. Ja cieszę się że wreszcie mam czas na przeczytanie wszystkich książek, które czekają na półce. I ciagle pamietam, że ten mały człowiek pod sercem nie wie co tu się dzieje i jeszcze będzie miał dużo czasu żeby się martwić w swoim życiu i dopóki zależy to ode mnie, nie chce żeby się już teraz denerwował. Dlatego spokój, relaks i miłość ❤️ Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)
Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE