Maffashion pokazała synka! I wspiera strajk kobiet: "Kiedy jak nie teraz"

2020-10-30 13:30 kp
Maffashion
Autor: WBF

Rzesza polskich gwiazd dołączyła do strajków kobiet i od wielu dni opowiada się za pozostawieniem im prawa wyboru, które odbiera ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Protesty skłoniły niektóre z nich do osobistych wyznań i publikowania nieznanych zdjęć. Maffashion postanowiła po raz pierwszy pokazać zdjęcie z synem!

Maffashion to jedna z gwiazd, które głośno wyraziły swój sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Po tym, jak Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, zgodnie z którym aborcja w przypadku ciężkiego i nieuleczalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją, tysiące kobiet wyszło na ulice polskich miast.

Po stronie protestujących natychmiast stanęły dziesiątki polskich gwiazd - zarówno kobiet, jak i wspierających je mężczyzn. Strajkujący nie mają wątpliwości, że wyrok Trybunału oznacza praktyczny zakaz aborcji w Polsce, a co za tym idzie, cierpienie i niebezpieczeństwo dla wielu kobiet.

ESKA XD #008

Maffashion z synem na Instagramie

Maffashion to jedna z gwiazd, która od wielu dni wyraża w sieci swoje poparcie dla strajku kobiet. Celebrytka, która sama jest mamą, nie wyobraża sobie, by zmuszać kobiety do rodzenia uszkodzonych płodów.

Miałam to szczęście, ze mój synek rozwijał się w brzuszku prawidłowo. Nie musiałam podejmować żadnych ciężkich decyzji ( najtrudniejszych dla każdej kobiety spodziewającej się dziecka ) związanych ze zdrowiem czy życiem. Ale gdyby do takiej sytuacji doszło... chciałabym mieć wybór. Nie jestem za aborcja od tak sobie. Z wygody. Ale uważam, ze człowiek powinien decydować się na założenie rodziny wtedy gdy tego chce, może i kiedy serce mu tak dyktuje. Chciałabym aby każdy miał możliwość decydowania za siebie i swoje życie. Tyle ile jest ludzi tyle różnych historii. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek był zmuszany do czegoś co grozi jego życiu! Nie wyobrażam sobie aby kobieta była zmuszona urodzić dziecko chore, które ma umrzeć po kilku tygodniach, godzinach, minutach, albo które jest martwe już jako płód.

- pisała.

Sama jest dziś szczęśliwą mamą i to właśnie podczas trwających strajków kobiet postanowiła po raz pierwszy pokazać w sieci swojego synka.

Pierwszy raz publikuję na swoim profilu zdjęcie z młodym. Kiedy jak nie teraz

- napisała na Insta Story, dodając do postu symbol strajku kobiet - błyskawicę.

Maffashion cieszy się zdrowym i pięknym synkiem, a jej post to znak wsparcia dla wszystkich kobiet, które walczą o swoje prawa do zdrowia i macierzyństwa.

>> Polskie gwiazdy na strajku kobiet! Mucha, Koroniewska i inne protestują

Wyświetl ten post na Instagramie.
⚡️ POLAND #strajkkobiet Post udostępniony przez JULIA KUCZYŃSKA (@maffashion_official)
NAJNOWSZE