Wisława Szymborska

i

Autor: AKPA LEGO pokazało figurkę Wisławy Szymborskiej

Ciekawostki

Lego pokazało figurkę Wisławy Szymborskiej. Jej projektantem jest Polak

2023-03-23 15:10

Duńska firma LEGO wyprodukowała figurkę Wisławy Szymborskiej. A to z tej okazji, iż rok 2023 jest rokiem polskiej noblistki. Projektantem tej miniaturowej postaci jest Łukasz Więcek z programu Lego Masters. Fani mają wielką nadzieję, że zestaw trafi do sprzedaży. Czy tak się stanie?

Duński producent klocków Lego wyprodukował figurkę Wisławy Szymborskiej i zaprezentował ją 21 marca 2023 - "Na górze róże, na dole klocki LEGO. Świętujemy Międzynarodowy Dzień Poezji! A w 2023 roku świętujemy ten dzień (jak i cały rok) razem z Wisławą Szymborską" - czytamy na Instagramie. 

Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej i były sekretarz poetki Michał Rusinek już w lutym zapowiadał wyjątkową niespodziankę. Na tamten czas nie mógł wiele powiedzieć, jednak zdradził, iż jest ona przygotowywana wraz z firmą Lego.

Zapewniam jednak, że będzie to duża, naprawdę duża i zabawna rzecz. Zgodnie z wymogami przyjętymi przez duńskiego producenta zaprezentujemy ją w przestrzeni publicznej tak, by każdy miał szansę przyjrzeć się jej z bliska - zapewniał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

I oto jest! Miniaturowa podobizna polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Zaprojektował ją finalista programu "Lego Masters", Łukasz Więcek.  Figurka poetki zrobiła przeogromne wrażenie na internautach. Wiele osób chciałby mieć ten zestaw w swojej kolekcji - "Wspaniała, chcę taką Panią Wisławę w wydaniu LEGO!", "Wow! Suuuper! Ja bym chciała taki zestaw" - czytamy na Instagramie.

Producent zapewnia, że to jedyny egzemplarz, a w jego posiadaniu jest jego projektant. Łukasz Więcek zapewnił jednak, że figurka znajdzie swoje miejsce w przestrzeni publicznej, aby zainteresowani mogli podziwiać miniaturową Szymborską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nazi-Lego powodem skandalu. Klocki z żołnierzami Wehrmachtu wylecą z oferty Amazon?

Shake Your Eska #28 | Wolf
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE