Książę Karol już po kwarantannie! Skrócił ją o POŁOWĘ? To bezpieczne dla rodziny królewskiej?

2020-03-31 7:55 mw
Książę Karol
Autor: AP/Associated Press/East News

Książę Karol, u którego wykryto koronawirusa, zakończył już swoją kwarantannę! Okazuje się, że w jego przypadku trwała ona tylko tydzień, czyli zaledwie połowę przeciętnej kwarantanny zalecanej przez lekarzy w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Dwutygodniowa kwarantanna to także standard w przypadku osób, u których nie wykryto wirusa, ale które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną! Dlaczego u księcia Karola czas izolacji był o połowę krótszy?

Czy książę Karol jest już w 100% zdrowy i może spotykać się z pracownikami oraz resztą brytyjskiej monarchii? Następca brytyjskiego tronu właśnie zakończył zaledwie siedmiodniową (!) kwarantannę po tym, jak pod koniec marca wykryto u niego obecność koronawirusa SARS-CoV-2!

Wiele osób ma wątpliwości i zadaje chyba całkiem uzasadnione pytania: czy lekarze są pewni, że książę Karol już nie zaraża koronawirusem? Dlaczego w jego przypadku kwarantanna trwała zaledwie połowę czasu, jaki spędza w niej większość zakażonych ludzi?

KIEDY ZARAZIŁ SIĘ KSIĄŻĘ KAROL?

O zakończeniu kwarantanny księcia Karola w specjalnym komunikacie poinformował rzecznik Clarence House. Według oficjalnych informacji przedstawiciela rodziny królewskiej, książę Karol miał łagodne objawy koronawirusa i przez cały czas czuł się dobrze. 

Ale czy dobre samopoczucie oznacza, że pacjent nie może zarazić kolejnych osób? 

Kiedy okazało się, że książę Karol jest zakażony koronawirusem w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat tego kiedy i od kogo mógł zarazić się syn Elżbiety II. Wielu zastanawiało się też, czy Karol mógł zarazić matkę albo inne osoby z monarchii.

Wątpliwości starali się rozwiać lekarze, według których od momentu potencjalnego zakażenia książę Karol nie widział się z królową. Wykluczono też wersję, że źródłem zakażenia był Albert, książę Monako, z którym dwa tygodnie wcześniej widział się książę Karol.

Obecnie lekarze zapewniają, że ani żona Karola, 72-letnia Camilla, ani królowa Elżbieta II nie są zarażone koronawirusem

Książę Karol i Królowa Elżbieta II
Autor: Yui Mok/Press Association/East News
Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE