Książę William dumny, że królowa Elżbieta II i książę Filip się zaszczepili. "To ważne"

2021-01-18 12:15 kp
Kate Middleton, książę William, królowa Elżbieta II
Autor: AFP Pool/Associated Press/East News

Najważniejszym zadaniem wielu krajów w 2021 roku będą bez wątpienia szczepienia przeciwko koronawirusowi. Pojawienie się szczepionek daje w końcu nadzieję na to, że uporamy się z pandemią i wrócimy do normalności. Pod jednym warunkiem - że zaszczepi się jak najwięcej osób. Dlatego też przyjęcie szczepionki przez królową Elżbietę II i jej męża jest bardzo ważne, nie tylko dla ich zdrowia.

Królowa Elżbieta II i książę Filip przyjęli już pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa. Informację o szczepieniu monarchini i jej męża podały media na całym świecie - to bowiem ważne nie tylko dla ich zdrowia, ale dla wszystkich, którzy dotąd zastanawiali się, czy rzeczywiście warto się zaszczepić. Jeśli 94-letnia Elżbieta i niemal 100-letni Filip poddali się szczepieniu, to z pewnością nikt nie powinien się go obawiać!

Co do faktu, że szczepienie królowej i księcia może zachęcić do szczepienia inne osoby, nie ma wątpliwości książę William. Wnuk Elżbiety II i przyszły następca tronu bardzo ceni gest najważniejszych członków monarchii.

ESKA XD #014

Królowa i książę zaszczepieni

Moi dziadkowie otrzymali szczepionkę i jestem z nich bardzo dumny, że to zrobili. To naprawdę ważne, aby każdy otrzymał szczepionkę.

- powiedział książę William.

Zaszczepienie królowej Elżbiety II i księcia Filipa daje monarchii nadzieję, że w tym roku dwór będzie mógł zorganizować imprezy, które z powodu pandemii nie mogły się odbyć w 2020 roku. Chodzi tu przede wszystkim o Trooping The Colour, czyli huczne obchody urodzin królowej. W 2021 roku obecność na wydarzeniu zapowiedzieli już książę Harry i Meghan Markle - będzie to ich pierwsza wizyta w Wielkiej Brytanii od czasu odejścia z monarchii.

NAJNOWSZE