Królowa Elżbieta II wydała OŚWIADCZENIE w sprawie księcia Harry'ego i Meghan Markle!

2020-01-13 18:57 nk
królowa Elżbieta II
Autor: Rex Features/East News; Pool Getty Images/Associated Press/East News

Po tym, jak książe Harry i księżna Meghan Markle ogłosili odsunięcie się od brytyjskiej Rodziny Królewskiej i rezygnację z większości obowiązków, związanych z ich funkcją w Królestwie. królowa Elżbieta II zwołała specjalną naradę rodzinną, a następnie wydała swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie. Monarchini nie pozostawia wątpliwości co do tego, że nie cieszy jej decyzja wnuka i jego żony.

W minioną środę książę Harry i księżna Meghan ogłosili, że chcą odstąpić od swoich obowiązków w brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, by cieszyć się większą wolnością i spędzać więcej czasu w Kanadzie. Ich decyzja zszokowała opinię publiczną. Oczy całego świata są obecnie zwrócone na Harry'ego i Meghan Markle, a także na samą królową Elżbietę II, która - co nie dziwi - nie jest zachwycona takim obrotem sprawy.

Oświadczenie Królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zwołała w poniedziałek, 13 stycznia 2020, specjalną naradę rodzinną, by ustalić, co dalej z jej niesfornym wnukiem i jego żoną. Po spotkaniu monarchini wydała oficjalne oświadczenie, które zostało opublikowane na królewskim Instagramie.

W oświadczeniu królowa nie pozostawia wątpliwości co do tego, że książę Harry i Meghan Markle postąpili wbrew jej woli, separując się od Rodziny Królewskiej. Wyraża jednak także zrozumienie dla ich sytuacji, dlatego pragnie rozwiązania problemu w sposób jak najmniej konfliktowy czy kłopotliwy dla obu stron.

Dziś moja rodzina miała bardzo konstruktywną dyskusję o przyszłości mojego wnuka i jego rodziny. Moja rodzina i ja w pełni wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, by stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Choć wolelibyśmy, by pozostali członkami Rodziny Królewskiej, pracującymi na pełen etat, szanujemy i rozumiemy ich życzenie, by żyć bardziej niezależnym życiem jako rodzina, pozostając cenną częścią mojej rodziny.

Harry i Meghan wyrazili się jasno, że nie chcą opierać się na publicznych funduszach w swoim nowym życiu. Zostało więc ustalone, że będzie okres przejściowy, podczas którego Sussexowie będą spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. To są istotne sprawy, które moja rodzina musi rozwiązać i jeszcze sporo pracy musi zostać wykonane, ale poprosiłam, by ostateczne decyzje zostały podjęte w nadchodzących dniach.

- oświadczyła Królowa Elżbieta II.

NAJNOWSZE