Królowa Elżbieta II

i

Autor: PAUL ELLIS/AFP/East News

Królowa Elżbieta II w świątecznym przemówieniu: Myślę o was i się za was modlę!

2020-12-25 20:14

Królowa Elżbieta II co roku wygłasza świąteczne przemówienie do mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale nikt nie ma wątpliwości, że szerokim echem odbija się ono na całym świecie. Tak jest i tym razem. Uwagę części osób przykuło nie tyle samo przemówienie, a to co znalazło się na biurku monarchini. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na Hotplota.pl.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej urzędującą monarchinią na świecie. Na tronie zasiada już od 68 lat. Sama ma 94 lata. Między innymi dlatego jest tak szanowana nie tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie sprawuje władzę, ale praktycznie na całym świecie. Rodzina królewska ma fanów w każdym zakątku ziemi. Dlatego co roku Elżbieta II wygłasza bożonarodzeniowe przemówienie. Tym razem było one wyjątkowe. Wyjątkowy bowiem mamy też czas. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany części osób. Wielu z nas nie może spędzić tego czasu z rodziną. Podobnie jest w przypadku królowej Elżbiety. 

ESKA XD #012

Monarchini w swoim przemówieniu podkreśliła, że rok, który nas dosłownie dzielił, pod wieloma względami nas do siebie zbliżył. 

QUIZ, jak dobrze znasz słowa polskich kolęd?

Pytanie 1 z 10
W "Przybieżeli do Betlejem" śpiewamy?

W całej wspólnocie moją rodzinę i mnie zainspirowały historie ludzi pracujących jako wolontariusze w swoich społecznościach. Wciąż inspiruje nas uprzejmość nieznajomych i pokrzepia nas, że nawet w najciemniejsze noce jest nadzieja na nowy, lepszy dzień (…) Oczywiście dla wielu ta pora roku będzie zabarwiona smutkiem. Niektórzy opłakują utratę bliskich im osób, a inni muszą spędzać ten magiczny czas z dala od najbliższych im osób. Wiedzcie, że nie jesteście sami. Myślę o was i się za was modlę.

Powiedziała Elżbieta II. Dla wielu osób bardzo interesujące i symboliczne było to, co znalazło się na biurku królowej. Zazwyczaj było tam sporo fotografii rodzinnych. Był między innymi książę Karol z żoną czy książę William i księżna Kate z dziećmi. W tym roku tych fotografii zabrakło. Pojawiła się tylko niewielka fotka męża królowej, księcia Filipa. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE